DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Calisia może wejść na CeTO w 2006 roku

PAP

Autor: pb
Źródło: PAP
Data: 2005-03-18


Calisia, producent pianin i fortepianów, liczy, że do końca roku zostanie przekształcona w spółkę akcyjną. Firma, mimo opóźnień, podtrzymuje plany debiutu na Centralnej Tabeli Ofert. Mogłoby to nastąpić w 2006 roku.

"Plany upublicznienia są nadal aktualne. Trwa procedura przekształcenia w spółkę akcyjną, myślę, że nastąpi to jeszcze w tym roku" - powiedział w piątek PAP prezes Tadeusz Sobczak.

"Debiut na CeTO jest możliwy w przyszłym roku" - dodał.

Wcześniej firma planowała wejście na CeTO w pierwszym półroczu tego roku.

Pieniądze z emisji spółka chciałaby przeznaczyć na odtworzenie majątku obrotowego, modernizację parku maszynowego i na inwestycje w sieć sprzedaży.

Prezes poinformował, że Calisia zamierza otwierać sklepy firmowe poza granicami Polski, w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce spółka ma jeden sklep firmowy, w Warszawie.

Eksport stanowi 70 proc. przychodów firmy.

Poza produkcją pianin i fortepianów Calisia uruchomiła też, w niewielkim zakresie, produkcję mebli. Jako podwykonawca wykonuje elementy okleinowane i lakierowane dla innych firm.

"To uzupełnienie produkcji podstawowej. Nie ma większego wpływu na wyniki" - powiedział Sobczak.

Dodał, że spółka zamierza rozwinąć dział renowacji instrumentów. Ocenia, że działalność ta jest rentowna, jest też zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Prezes nie chciał jeszcze podawać wyników za 2004 rok. W 2003 roku spółka, po raz pierwszy od dziesięciu lat, odnotowała niewielki zysk operacyjny. Przychody wyniosły wówczas 4,4 mln zł. Od 2000 do 2002 r. Calisia poniosła łącznie 6,5 mln zł strat.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz