/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nie ma ofert na Hamech

MSP

Autor: oprac. pks
Źródło: MSP
Data: 2011-08-25


W odpowiedzi na opublikowane w dniu 21 lipca br. zaproszenie do przetargu publicznego na nabycie udziałów spółki Zakłady Maszynowe „HAMECH” Sp. z o.o. z siedzibą w Hajnówce w wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta - poinformowało MSP

Hamech: Hala montażu kotłówHamech: Hala montażu kotłówFot. MSP

Do sprzedaży wystawione było 85% udziałów w spółce. Pozostałe 15% otrzymają uprawnieni pracownicy spółki w ramach programu prywatyzacyjnego.

Zakłady Maszynowe Hamech specjalizują się w produkcji maszyn i urządzeń głównie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Są to m.in. suszarnie i parzelnie do drewna, obrabiarki do drewna (pilarki, traki, obtaczarki) i kabiny lakiernicze. Ważną gałęzią produkcji są również ekologiczne urządzenia energetyczne do spalania trocin i zrębek drewna (przedpaleniska, kotły) oraz kompletne wyposażenia kotłowni (systemy magazynowania i podawania paliwa, cyklony, kominy oraz urządzenia sterujące tymi systemami). W celu utrzymania swojej pozycji na rynku spółka regularnie wprowadza do produkcji nowe produkty, m.in. w ostatnim czasie do oferty wprowadzone zostały komory do termicznej modyfikacji drewna.

W 2010r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 9,782 mln zł (2009:9,587 mln zł) i zanotowała stratę w wysokości 1,317 mln zł (2009: strata 1,560 mln zł). Hamech zatrudnia ok.140 osób.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz