/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2011

Autor: Julia Kaczmarczyk-Piotrowska
Źródło:
Data: 2011-08-23


Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2011 odbędzie się po raz piąty w Pławnie, gmina Murowana Goślina. Od 26 sierpnia do 11 września kilkunastu artystów z Belgii, Białorusi, Francji, Nowej Zelandii, Ukrainy i Polski podejmie temat Człowiek – Miejsce – Natura, tworząc prace w drewnie pochodzącym z okolicznych lasów.

Wzorem poprzednich lat w trakcie pleneru odbędą się warsztaty, podczas których dzieci i młodzież zmierzą się z materiałem rzeźbiarskim oraz zapoznają się z pracą artystów. Podsumowaniem pleneru będzie wystawa, której wernisaż odbędzie się 10 września (sobota) o godz. 17.00 w Hoteliku Rozmaitości (Pławno 17).

Podczas ubiegłorocznych plenerów, w których udział wzięli artyści z Austrii, Francji, Holandii, Izraela, Niemiec, Szkocji, Ukrainy i Polski, powstało ponad kilkadziesiąt rzeźb. Część z nich trafiła w ręce sponsorów, a część należy do Komitetu Partnerskiego Ziemi Goślińskiej, organizatora tego przedsięwzięcia. Komitet posiada sporą kolekcje prac, która w przyszłości zaowocuje stworzeniem Parku Sztuki.

Prace artystów pokazywane są również poza miejscem pleneru, dzięki czemu docierają one do szerokiego grona odbiorców. Do tej pory wystawy odbyły się: w Murowanej Goślinie, Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, na Poznańskiej Malcie, w Palmiarni Poznańskiej oraz dwukrotnie na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W styczniu tego roku wystawę rzeźb mogli zobaczyć mieszkańcy Yvetot we Francji. Rokrocznie wydawany jest katalog zawierający informacje dotyczące artystów oraz zdjęcia powstałych rzeźb. Tegoroczna edycja będzie zaprezentowana podczas grudniowej wystawy prac towarzyszącej Festiwalowi Przedmiotów Artystycznych na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Inicjatorem oraz kuratorem pleneru jest Grażyna Szymała-Wołyńska, tegoroczna laureatka Nagrody Marszałka Województwa w dziedzinie kultury.

Artyści będą tworzyć od 26 sierpnia do 11 września, wernisaż wystawy poplenerowej w Pławnie 10 września godz. 17.00 Hotelik Rozmaitości 17, kurator pleneru Grażyna Szymała Wołyńska.
1. Tomasz Chmielewski - Polska
2. Donald Buglass - Nowa Zelandia
3. Julia Kaczmarczyk-Piotrowska - Polska
4. Tzvetanka Koykova - Belgia
5. Izabela Martenka - Polska
6. Natalia Leykina - Ukraina
7. Marian Molenda - Polska
8. Vladimir Pipin - Białoruś
9. Jan Serafin - Polska
10. Grazyna Szymala-Wołyńska - Polska
11. Igor Zasimovich – Białoruś

Wystawa w Pławnie będzie można obejrzeć do 25 września.

Współorganizatorem są Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie, Międzynarodowe Targi Poznańskie. Przedsięwzięcie zrealizowane przy wsparciu finansowym Gminy Murowana Goślina.

 

Relacja TWK Poznań z ubiegłorocznego pleneru

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz