/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Kolejna próba przemytu papierosów ukrytych w pelletach

Izba Celna w Białej Podlaskiej

Autor: oprac. dja
Źródło: Izba Celna w Białej Podlaskiej
Data: 2011-08-22


30 tys. paczek papierosów o wartości ok. 250 tys. zł znaleźli dzisiaj celnicy na polsko-ukraińskim przejściu w Dorohusku. Paczki z papierosami ukryte były wśród worków z pelletem - poinformowała Izba Celna w Białej Podlaskiej.

Kolejna próba przemytu papierosów ukrytych w pelletachKolejna próba przemytu papierosów ukrytych w pelletachFot. Izba Celna w Białej Podlaskiej

Przemycany towar ukryty był w dwóch ciężarówkach wiozących pellet z Ukrainy do Niemiec. Funkcjonariusze Służby Celnej prześwietlili pojazdy urządzeniem rentgenowskim. Obraz na monitorze jednoznacznie wskazywał, że poza towarem oficjalnie zgłoszonym do odprawy, na naczepach znajduje się jeszcze inny towar.

Pomiędzy blisko 1,5 tys. worków z pelletem, które znajdowały się na ciężarówkach, celnicy znaleźli kartony z papierosami. W sumie zatrzymali 30 tysięcy paczek papierosów z ukraińskimi znakami akcyzy (w każdej ciężarówce było po 15 tysięcy paczek).

Kierowcy nie przyznali się do przemytu. Obaj twierdzą, że nie mieli świadomości, iż poza pelletem na ciężarówkach znajduje się nielegalny towar. Przeciwko mężczyznom wszczęte zostały postępowania karne skarbowe. Sprawa trafi do sądu.

Na razie nie wiadomo, czy papierosy miały trafić do Niemiec, czy też przemytnicy planowali ich rozładunek w Polsce. Gdyby zostały sprzedane w Polsce Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków blisko 230 tysięcy złotych.

To kolejna w tym roku próba przemytu papierosów ukrytych w transporcie pelletu. W maju na terminalu kolejowym w Kowalewie (przejcie graniczne z Białorusią) celnicy znaleźli 270 tys. paczek papierosów o wartości ok. 2,2 mln zł.

Kolejna próba przemytu papierosów ukrytych w pelletach (Zdjęcia: 2)

Kolejna próba przemytu papierosów ukrytych w pelletachNielegalny towar schowano pośród worków z pelletem

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA