/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fabryka Zapałek Czechowice sprywatyzowana

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2011-08-20


18 sierpnia 2011 roku podpisana została umowa sprzedaży 850.000 akcji spółki Fabryka Zapałek "Czechowice" S.A. z siedzibą w Czechowicach - Dziedzicach.

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad i Prezes PCC Consumer Products Mirosław Pawełko podpisują umowę.Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad i Prezes PCC Consumer Products Mirosław Pawełko podpisują umowę.Fot. MSP

Skarb Państwa sprzedał 85% kapitału zakładowego spółki, na rzecz PCC Consumer Products Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wartość transakcji wyniosła 13,577 mln zł, czyli 15,95 zł za jedną akcję.

Pozostałe 15% kapitału spółki otrzymają uprawnieni pracownicy Fabryki Zapałek "Czechowice".

Fabryka Zapałek Czechowice SA produkuje zapałki od 1921 roku. Obecnie jest jedynym zakładem produkującym zapałki standardowe w Polsce oraz jednym z niewielu w Europie. Ze względu na wielkość produkcji i sprzedaży firma plasuje się w czołówce producentów z krajów Unii Europejskiej. W ciągu roku w fabryce powstaje ok. 700 milionów pudełek zapałek czyli 27 miliardów patyczków zapałek.

PCC Consumer Products to spółka zależna niemieckiej PCC SE. Grupa PCC prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych w branżach chemia, energia i logistyka. W jej skład wchodzi obecnie ponad 70 spółek zatrudniających łącznie ok. 2,2 tys. pracowników w 12 krajach.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz