/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Dobra pierwsza połowa roku dla niemieckiego rynku drewna

GD Holz

Autor: opr. dja
Źródło: GD Holz
Data: 2011-08-14


O 14% wzrosły w pierwszej połowie roku obroty na niemieckim rynku handlu drewnem w sektorze B2B.

Deska tarasowa motorem wzrostu sprzedaży programu ogrodowego w NiemczechDeska tarasowa motorem wzrostu sprzedaży programu ogrodowego w NiemczechFot. Fast

Rekordowy wzrost to w dużej mierze dynamiczny wzrost zapotrzebowania na materiały drzewne ze strony budownictwa. Dodatkowo  uwidocznił się wpływ wzrostu cen wyrobów z drewna - przykładowo ceny tarcicy w porównaniu do roku ubiegłego wzrosły nawet o 18%. Według raportu GD Holz więcej kupują również zakłady rzemieślnicze.

O 14% wzrosła sprzedaż elementów przeznaczonych do produkcji drzwi wewnętrznych, które już w ubiegłym roku zanotowały ponadprzeciętny wzrost sprzedaży. Wszystko wskazuje, że również bieżący rok będzie dla tego sektora bardzo dobry.

Pozytywny trend obserwowany jest również w sektorze materiałów podłogowych. Wzrost sprzedaży o ponad 8% wskazuje, że rok bieżący będzie lepszy niż 2010. Wartościowo dominuje sprzedaż lakierowanej deski podłogowej przed litymi deskami podłogowymi, panelami laminowanymi, podłogami korkowymi oraz panelami fornirowanymi.

W minionych latach powodzeniem cieszyły się wyroby z drewna do ogrodu. Kryzys gospodarczy spowodował załamanie ich sprzedaży, jednak innowacyjne produkty i panujące modne trendy życia blisko natury powodują znaczące odbicie sprzedaży programu ogrodowego sięgające ponad 20% w stosunku do roku poprzedniego. Motorem wzrostu tego segmentu jest m.in. sprzedaż deski tarasowej.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA