/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Dobra pierwsza połowa roku dla niemieckiego rynku drewna

GD Holz

Autor: opr. dja
Źródło: GD Holz
Data: 2011-08-14


O 14% wzrosły w pierwszej połowie roku obroty na niemieckim rynku handlu drewnem w sektorze B2B.

Deska tarasowa motorem wzrostu sprzedaży programu ogrodowego w NiemczechDeska tarasowa motorem wzrostu sprzedaży programu ogrodowego w NiemczechFot. Fast

Rekordowy wzrost to w dużej mierze dynamiczny wzrost zapotrzebowania na materiały drzewne ze strony budownictwa. Dodatkowo  uwidocznił się wpływ wzrostu cen wyrobów z drewna - przykładowo ceny tarcicy w porównaniu do roku ubiegłego wzrosły nawet o 18%. Według raportu GD Holz więcej kupują również zakłady rzemieślnicze.

O 14% wzrosła sprzedaż elementów przeznaczonych do produkcji drzwi wewnętrznych, które już w ubiegłym roku zanotowały ponadprzeciętny wzrost sprzedaży. Wszystko wskazuje, że również bieżący rok będzie dla tego sektora bardzo dobry.

Pozytywny trend obserwowany jest również w sektorze materiałów podłogowych. Wzrost sprzedaży o ponad 8% wskazuje, że rok bieżący będzie lepszy niż 2010. Wartościowo dominuje sprzedaż lakierowanej deski podłogowej przed litymi deskami podłogowymi, panelami laminowanymi, podłogami korkowymi oraz panelami fornirowanymi.

W minionych latach powodzeniem cieszyły się wyroby z drewna do ogrodu. Kryzys gospodarczy spowodował załamanie ich sprzedaży, jednak innowacyjne produkty i panujące modne trendy życia blisko natury powodują znaczące odbicie sprzedaży programu ogrodowego sięgające ponad 20% w stosunku do roku poprzedniego. Motorem wzrostu tego segmentu jest m.in. sprzedaż deski tarasowej.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz