/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Centrozap zawarł umowy na dostawę wyposażenia dla fabryki w Rosji

Centrozap

Autor: opr. dja
Źródło: Centrozap
Data: 2011-08-12


Centrozap SA poinformował o zawarciu umowy na dostawę nowego kompletnego zakładu produkcji drewna wraz z ciepłownią od fińskiego kontrahenta i wpłacił stosowną zaliczkę na poczet ceny.

Plan Zakładu Głębokiej Bezodpadowej Przeróbki Drewna w SyktywarzePlan Zakładu Głębokiej Bezodpadowej Przeróbki Drewna w SyktywarzeFot. Centrozap

Odbiór urządzeń następować będzie począwszy od miesiąca października 2011 roku. Urządzenia są wykonane z przeznaczeniem na rynek rosyjski z pełną dokumentacją w języku rosyjskim. Obecnie trwa ustalenie procedury celnej - wjazdowej na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Centrozap SA sprzeda zakupione urządzenia na rzecz spółki celowej realizującej projekt - WoodinterKom GmbH z siedzibą w Wiedniu, która dokona ich kompletacji oraz dostarczy je na miejsce montażu. Zakup zakładu produkcji drewna WoodinterKom GmbH sfinansuje ze środków pochodzących z banku szwajcarskiego od inwestora branżowego.

Zarząd Centrozapu przekazał, że wykonanie prac budowlanych, leśnych i transportowych sfinansuje ze środków własnych uzyskanych dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży spółek Agito SA i PEC w Śremie SA.

Spółka poinformowała, że zawarła także umowę ze stroną kanadyjską na dostawy kompletnego zakładu produkcji płyty OSB wraz z ciepłownią i wpłacił stosowną zaliczkę na poczet dostaw. Dostawy i montaż urządzeń rozpoczną się w 2012 roku.

Wykonawcą hal produkcyjnych w systemie Astron będzie Grupa Kapitałowa Skalski z siedzibą w Krakowie a podwykonawcą zakład Astron Group w Rosji. Należy oczekiwać podpisania stosownego kontraktu w miesiącu wrześniu 2011 roku.

Zarząd Centrozpau prowadzi rozmowy dotyczące współfinansowania zakładu OSB oraz hal produkcyjnych przez zagraniczne instytucje finansowe.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz