/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

LEGO wybiera opakowania przyjazne dla środowiska

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2011-08-06


Koncern LEGO, światowy lider w dziedzinie produkcji zabawek, wdraża proekologiczną politykę zaopatrzeniową, dotyczącą opakowań swoich produktów. Zgodnie z nowymi wytycznymi, zarówno opakowania, jak i dołączone do zabawek instrukcje, będą produkowane z materiałów z odzysku lub posiadających certyfikat FSC. LEGO zamierza także unikać dostawców przyczyniających się do deforestacji.

LEGO zadba aby papier używany do pakowania zabawek posiadał certyfikat FSCLEGO zadba aby papier używany do pakowania zabawek posiadał certyfikat FSCFot. LEGO

Choć już w zeszłym roku ponad 75% pudełek zawierających produkty LEGO zostało wytworzonych z materiałów z odzysku, oszałamiająca popularność zabawek tego koncernu sprawia, że wyprodukowanie pozostałych 25% opakowań nadal wiąże się z ogromnym zużyciem włókna drzewnego. Nic dziwnego - według szacunków koncernu, średnio każda osoba na świecie posiada obecnie 70 klocków LEGO. Koncern nadal pracuje nad szczegółami realizacji nowej polityki, dlatego też na moment pojawienia się logo FSC na wszystkich opakowaniach LEGO konsumenci będą musieli trochę poczekać. Zwrot w stronę bardziej zrównoważonej działalności jest dla LEGO w jakimś sensie powrotem do źródeł, bowiem swoje pierwsze zabawki na początku lat trzydziestych firma ta produkowała z... drewna.
 
Geenpeace: „Dobra robota!”
Nowa polityka zaopatrzeniowa LEGO spotkała się z gorącym aplauzem ze strony Greenpeace. Unikanie dostawców przyczyniających się do deforestacji umożliwi wykluczenie z łańcucha dostaw znanych ze swojej niszczycielskiej działalności koncernów takich jak Asia Pulp and Paper. Nowa polityka LEGO stanowi pozytywny przykład odzewu na kampanię Greenpeace, skierowaną do globalnego przemysłu zabawkarskiego. Jej głównym adresatem był koncern Mattel, znany miedzy innymi jako producent lalki Barbie. Greenpeace opublikował serię krótkich filmików przedstawiających Kena zrywającego z Barbie z powodu jej obojętności wobec sytuacji lasów deszczowych. Działalność LEGO z pewnością przyczyni się do zwiększenia proekologicznej presji na największe globalne koncerny zabawkarskie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA