/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wakacyjny remont: Wymiana drzwi i podłóg w sześciu krokach

RuckZuck

Autor: opr. pks
Źródło: RuckZuck
Data: 2011-08-03


Wystarczy sześć prostych kroków, aby jeszcze w wakacje zaskoczyć najbliższych metamorfozą wnętrza naszego domu. RuckZuck, jedna z największych na rynku europejskim sieci sprzedaży paneli podłogowych i drzwi, prezentuje praktyczny poradnik jak szybko, sprawnie i niewielkim kosztem odmienić wygląd wybranych pomieszczeń.

Aranżacje: panele LifeAranżacje: panele LifeFot. RuckZuck

- Rozpoczęcie remontu może nas przerażać, mimo iż mamy ochotę odmienić w jakiś sposób nasze najbliższe otoczenie. Tymczasem, zupełnie na luzie, korzystając z wakacyjnej pory i z pomocą specjalistów z sieci RuckZuck, można naprawdę łatwo i szybko dokonać metamorfozy naszych domów – mówi Katarzyna Śliwińska, manager ds. marketingu i reklamy w RuckZuck.

Powodów do przeprowadzenia remontu w wakacje jest wiele. Dłuższe dni pozwalają na więcej aktywności, zazwyczaj mamy mniej obowiązków i więcej wolnego czasu, a gdy część domowników przebywa na urlopie, łatwiej jest przeprowadzić większość z prac. Wakacje to też mniejsze kolejki w sklepach, możemy więc dodatkowo zaoszczędzić na czasie.

- Wakacyjny remont z poradnikiem RuckZuck to takie sześć małych kroków, ale gigantyczny skok dla naszego mieszkania! Warto zdecydować się na taką przygodę – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Trzy kroki do nowej podłogi:
1. Precyzyjnie mierzymy pomieszczenie, w którym planujemy położyć panele. Musimy pamiętać, że do oszacowanego metrażu należy doliczyć ok. 10 procent paneli więcej, gdyż nawet najbardziej dokładny pomiar wnętrza nie gwarantuje wykorzystania każdej z desek w 100 procentach. Dzięki tzw. zapasowi nie braknie nam materiału na żadną wnękę czy odbiegający od typowego kształt podłogi.

2. W zależności od pomieszczenia, w którym zamierzamy ułożyć panele, należy dopasować do niego klasę użyteczności i ścieralności desek. Aby nie martwić się o odporność paneli, warto nabyć panele w klasie ścieralności od AC3 wzwyż. Najwyższy stopień stabilności podłogi na jej łączeniach zagwarantują nam z kolei nowoczesne, bezklejowe systemy montażu podłóg.

3. Kupując panele podłogowe, nie można zapomnieć również o akcesoriach, które będą niezbędne przy ich montażu. Konieczny jest zakup folii i podkładu pod panele, np. gąbki lub płyty izolacyjnej, a także listew przypodłogowych, które pozwolą na eleganckie wykończenie podłogi, a przy tym umożliwią funkcjonalne rozprowadzenie gniazdek i kabli.

I trzy kroki do nowych drzwi:
1. W pierwszej kolejności dokładnie mierzymy miejsce, w którym drzwi mają zostać osadzone. Możemy wymienić zarówno ościeżnicę wraz ze skrzydłem drzwiowym, jak i dopasować drzwi do futryny wcześniej już zamontowanej. Skrzydła drzwiowe możemy wybierać spośród typowych szerokości (60’, 70’, 80’, 90’ ) lub też zamówić te o wymiarach niestandardowych.

2. Jeśli wymieniamy drzwi wraz z ościeżnicą, dokładnie wymierzmy również grubość muru. Do wyboru są bowiem ościeżnice stałe o szerokości 90 mm (Standard 2 pack) oraz ościeżnice regulowane o minimalnym zakresie regulacji 75 mm, a maksymalnym aż 640 mm (zakres ten zmienia się co 20 mm). Zaletą ościeżnicy stałej jest możliwość jej montażu tam, gdzie nie ma możliwości montowania listew wykończeniowych czy opasek (przy prostopadłym łączeniu ścian). Ościeżnice regulowane gwarantują z kolei prosty montaż w każdych warunkach, a dzięki nowoczesnej konstrukcji i estetycznemu wykonaniu stanowią również nowoczesny element wystroju.

3. Ostatni krok to wybór odpowiadającego nam modelu, jak i dekoru skrzydła drzwiowego. Należy pamiętać, że skrzydła drzwiowe to nie wszystko, w zależności od potrzeby i rodzaju pomieszczenia powinniśmy dobrać odpowiednie klamki, tuleje wentylacyjne czy nakładki ozdobne na zawiasy. Aby uchronić ścianę przed zniszczeniem spowodowanym częstym otwieraniem drzwi, pamiętajmy także o odbojnikach.

- Życzymy udanego remontu! – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Wakacyjny remont: Wymiana drzwi i podłóg w sześciu krokach (Zdjęcia: 3)

Aranżacje: panele LifeAranżacje:panele Dynamic Dąb Cassano NeroMontaż ościeżnicy

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz