/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Drewniane podłogi lite marki Barlinek w Dekoradzie

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2011-07-28


Dekorada to specjalnie zaprojektowana przestrzeń handlowa dedykowana jednej branży. Już 19 sierpnia br. w Galerii Echo, na powierzchni 5000 m kw. będzie można zobaczyć szeroką ofertę produktów i usług związanych z wykańczaniem, wyposażaniem i dekorowaniem wnętrz. W centralnym miejscu Dekorady właśnie zakończono montaż przeszło 2600 m kw. olejowanej deski litej z Barlinka.

Dekorada  - wizualizacja wyglądu wnętrzaDekorada - wizualizacja wyglądu wnętrzaFot. Barlinek

Tym, co wyróżnia Dekoradę jest przede wszystkim interesujący koncept przestrzenny. Powierzchnia związana z ofertą handlową i usługową funkcjonuje wokół przestrzeni publicznej, z którą będzie przenikała się tematycznie i funkcjonalnie. W  centralnie położonej kawiarence klienci Dekorady, przy filiżance kawy czy herbaty, będą mieli możliwość zapoznania się z katalogami sklepów, spotkać się z projektantami, zasięgnąć porady specjalisty, wspólnie z przyjaciółmi obejrzeć projekty i propozycje dekoratorów a także porozmawiać na temat aranżacji wnętrza domu czy biura.

Właśnie tę wyjątkową powierzchnię podkreśli przeszło 2600 m2 olejowanej deski litej dąb Ruby z Barlinka. Olejowanie jest jedną z najstarszych metod konserwacji drewna. Olej to impregnat, więc jest wchłaniany przez drewno, jednocześnie pozostawiając jego pory otwartymi. Nadaje on deskom charakterystyczny matowy połysk, podkreśla ich usłojenie oraz tworzy wygląd postarzanego drewna. Chociaż drewno olejowane trzeba, zwłaszcza na początku, częściej pielęgnować, to jest ono bardzo naturalnym i wyjątkowo estetycznym materiałem podłogowym. Prace związane z montażem barlineckiej podłogi trwały od czerwca br. W tej chwili przyszedł czas na ostatnie szlify, ale już widać, że zamierzony efekt został osiągnięty.

- Ta realizacja jest istotna z kilku względów dla Barlinka: po pierwsze, jest to kolejna prestiżowa lokalizacja z wykorzystaniem naszego produktu. Poza tym, zgodnie ze śmiałym projektem architektonicznym, montaż podłogi litej u zbiegu czterech alejek był prawdziwym wyzwaniem dla montażystów i wymagał dużej wiedzy technicznej. – Duże znaczenie ma także fakt, że nasza olejowana deska lita będzie eksploatowana w ciągach komunikacyjnych, w miejscach narażonych na bardzo duże natężenie ruchu – stwierdza Dariusz Wojdat, Dyrektor Operacyjny ds. Klientów Inwestycyjnych w Barlinku S.A.

Aby podłoga sprostała postawionemu zadaniu konieczne było uwzględnienie podczas montażu wymogów związanych ze szczelinami dylatacyjnymi. Przed przyklejeniem podłogi zadecydowano o wzmocnieniu podłoża specjalnymi matami z włókna szklanego i żywic epoksydowych. Na specjalnych kładkach możliwe jest uginanie się podłoża na wysokość ok. 4 cm, dlatego przy klejeniu podłóg zastosowano wysoce elastyczny klej z oferty Barlinka.

Z końcowego efektu wnętrz Dekorady jest także zadowolony Grzegorz Tamborowski, architekt spółki Echo Investment, głównego wykonawcy rozbudowy galerii handlowej. - Zależało nam, by przestrzeń Dekorady sama w sobie stanowiła inspirację architektoniczną, a jednocześnie by znakomicie spełniała swoją najważniejszą funkcję: swoistego domu towarowego z różnorodną, ale wzajemnie uzupełniającą się ofertą wielu najemców. W jednym miejscu klient może nie tylko skonsultować projekt z architektami wnętrz, ale również wybrać i kupić wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Mamy nadzieję, że klienci będą zadowoleni z takiej formuły - mówi Grzegorz Tamborowski, architekt firmy Echo Investment.

Podłogi lite z Barlinka zdobią także wnętrza poddasza Muzeum we Wrocławiu. Od września br. na blisko 3 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, na której została ułożona barlinecka podłoga lita, będzie prezentowana kolekcja polskiej sztuki współczesnej.

Barlinek dostarczył na inwestycję blisko 3000 m2 deski litej dąb Ruby, pokrytej lakierem Professional, o podwyższonej odporności na ścieranie.

Podłogi lite z Barlinka mogą stanowić wyposażenie niemal każdej nowoczesnej inwestycji , takiej jak
apartamentowce, sklepy z wyposażeniem wnętrz, galerie handlowe, restauracje, wnętrza biur, czy sale konferencyjne. Prawdziwie unikalnego blasku nabierają we wnętrzach o zabytkowym charakterze, jak dworki, pałace oraz muzea. Szeroka oferta podłóg drewnianych dostępnych na rynku powoduje, że można wśród nich znaleźć zarówno ciekawe inspiracje jak i praktyczne rozwiązania.

Drewniane podłogi lite marki Barlinek w Dekoradzie (Zdjęcia: 4)

Dekorada  - wizualizacja wyglądu wnętrzaDekorada  - wizualizacja wyglądu wnętrzaDekorada - prace przy układaniu podłóg

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA