/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Senator Skurkiewicz komentuje ruchy kadrowe w LP

Autor: pks
Źródło: Skurkiewicz.pl
Data: 2011-07-20


Senator Wojciech Skurkiewicz (PiS) na swoim blogu skomentował ostatnią zmianę na stanowisku dyrektora regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Senator Wojciech SkurkiewiczSenator Wojciech SkurkiewiczFot. Skurkiewicz.pl

"Już miesiąc minął od momentu, gdy skierowałem oświadczenie senatorskie do ministra środowiska Andrzeja Kraszewskiego w sprawie sytuacji kadrowej w Lasach Państwowych. Niestety jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi na moje wystąpienie. Najwyraźniej miesiąc to zbyt mało, aby zebrać informacje o zmianach kadrowych w LP". - pisze Skurkiewicz. "Zapewne było ich tak wiele, że w tej chwili Marianowi Piganowi trudno jest się doliczyć. Z licznych informacji, które do mnie docierają wynika się, że tych zmian za rządów PO w lasach było ponad 200!!! Ostatnio dotarła do mnie kolejna informacja o zmianie dyrektora RDLP we Wrocławiu. Nowym szefem wrocławskich leśników został Jerzy Łokietko. To już chyba czwarta albo piąta osoba, która kieruje tą dyrekcją w ostatnich czterech laach. PO i dyrektor Pigan pokazali, że polityczne działania w LP to normalka – miotła przychodzi, miotła wymiata, a gdy się zedrze, sama zostanie wymieciona. Niemniej jednak ostatnia nominacja dyrektorska w ramach pseudokonkusów to już spore przegięcie. Najwyraźniej Platformie Obywatelskiej skończyła się już leśna ławka rezerwowych skoro Pigan powołał na dyrektora osobę, która go nadzorowała w DGLP z ramienia PO i która zaledwie przed kilkoma tygodniami ukończyła studia leśne na poziomie inżynierskim. Wielu moich rozmówców podkreśla, że wystarczy przyjaźń i wspólne studia na wydziale historyczno – filozoficznym Uniwersytetu Wrocławskiego z marszałkiem Grzegorzem Schetyną, aby zostać dyrektorem w Lasach Państwowych pod rządami PO. W środowisku leśnym już wrze, że to właśnie Łokietko jest przymierzany na następcę Mariana Pigana. Na szczęście w październiku są wybory i jestem przekonany, że nowa miotła nie tylko wymiecie, ale i zmiecie wszystkie leśne szkodniki."


W połowie czerwca senator Skurkiewicz skierował oświadczenie senatorskie do ministra środowiska prof. Andrzeja Kraszewskiego w sprawie sytuacji kadrowej w Lasach Państwowych. Oto pełna treść wystąpienia:

"Od pewnego czasu docierają do mnie niepokojące informacje dotyczące polityki kadrowej prowadzonej przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych Mariana Pigana. Podczas spotkań z pracownikami PGL LP oraz związkowcami bardzo często są przekazywane niepokojące informacje dotyczące zmian kadrowych na kierowniczych stanowiskach w biurach RDLP oraz Nadleśnictwach. Moi rozmówcy wskazują, że częstą praktyką jest odwoływanie z zajmowanych stanowisk kompetentnych, profesjonalnych pracowników, którzy wieloletnią pracą w PGL LP przyczyniali się do rozwoju Lasów Państwowych i w żaden sposób nie uchybili przepisom w oparciu o które prowadzona jest gospodarka leśna. Wielu spośród zwolnionych pozostaje bez pracy i bez środków do życia.

Z informacji które do mnie docierają wynika, że w PGL LP wytworzył się niepokojąca praktyka związana za zmianami kadrowymi. W miejsce odwoływanych pracowników, powoływani są ci, którzy posiadają "właściwe" przekonania polityczne i odpowiednią legitymację partyjna – najlepiej partii rządzącej.

W związku z tym proszę o odpowiedź na następujące pytania. :
- W których regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych dokonano zmian na stanowiskach dyrektorów i zastępców dyrektorów w okresie 01.12.2007 – 15.06.2011r. Proszę przedstawienie szczegółowego zestawienia.
- W których nadleśnictwach dokonano zmian na stanowisku nadleśniczego w okresie 01.12.2007 – 15.06.2011r. Proszę przedstawienie szczegółowego zestawienia w poszczególnych RDLP
- Ile postępowań sądowych i z czyjego powództwa toczyło się przed Sądami Pracy z udziałem jednostek Lasów Państwowych w okresie od 01.01.2008 do chwili obecnej?
- Jakie rozstrzygnięcia zapadły w postępowaniach przed Sądami Pracy?
- Proszę o szczegółową analizę poszczególnych przypadków (nadleśnictwo, dyrekcja)."

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz