/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Przemyt papierosów w ładunku elementów z drewna

Autor: pks
Źródło: Izba Celna w Białymstoku
Data: 2011-07-18


Celnicy z Budziska znaleźli ponad 145 tys. paczek papierosów przemycanych w elementach drewnianych domków.

Prawie 3 mln sztuk papierosów ukryto w ładunku elementów domków drewnianychPrawie 3 mln sztuk papierosów ukryto w ładunku elementów domków drewnianychFot. Izba Celna w Białymstoku

Przemyt został wykryty podczas rutynowej kontroli. Litewski kierowca deklarował, że przewozi elementy domków drewnianych z Litwy na Słowację. Obecność papierosów zasygnalizował specjalnie wyszkolony pies co zostało potwierdzone podczas prześwietlenia ładunku specjalnym urządzeniem RTG. Paczki papierosów były zakryte ze wszystkich stron drewnianymi częściami domków.

Szacowana wartość przemytu to ponad 1,3 mln zł.

W ładunkach drewna i wyroby z drewna dość często ukrywane są przemycane towary. Na początku kwietnia, również na przejściu granicznym Budziskach, w litewskiej ciężarówce celnicy odkryli 75 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 670 tysięcy złotych.
 
Wczoraj w nocy w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej wytypowali do kontroli samochód ciężarowy na litewskich numerach rejestracyjnych. Zgodnie z dokumentami kierowca pojazdu (27-letni Polak) miał przewozić ładunek palet. W trakcie rewizji okazało się, że palety przewożone były tylko w tylnej części naczepy. Za nimi znajdowały się owinięte czarną folią kartony, a w nich nielegalne papierosy.

Przemyt papierosów w ładunku elementów z drewna (Zdjęcia: 3)

Prawie 3 mln sztuk papierosów ukryto w ładunku elementów domków drewnianychPróbę przemytu papierosów odkryto m.in. w ładunku paletPróbę przemytu papierosów odkryto m.in. w ładunku palet

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz