/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ceny drewna na aukcjach e-drewno poniżej systemowych

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2011-07-16


Średnie ceny surowca drzewnego uzyskiwane na aukcjach e-drewno w czerwcu i lipcu są o kilkanaście procent niższe niż wylicytowane podczas ostatnich aukcji systemowych.

Zestawienie średnich cen drewna brzozowego wylicytowanych na aukcjach e-drewnoZestawienie średnich cen drewna brzozowego wylicytowanych na aukcjach e-drewnoFot. Drewno.pl na podstawie Monitora e-drewno

W przypadku drewna iglastego tartacznego widać wyraźny spadek ceny: świerk jest tańszy o 18%,a sosna o 13%. Niestabilne są ceny drewna liściastego grupy W Standard. W poszczególnych gatunkach widać duże zróżnicowanie licytowanych cen, wahania pomiędzy kolejnymi miesiącami dochodzą do 15%, jednak generalna tendencja to wzrost średniej ceny.

Przykładem może być cena drewna brzozowego. Średnie ceny tego gatunku na aukcjach e-drewno utrzymuje się kilkanaście procent poniżej poziomu cen z aukcji systemowych (5-17%) przy jednoczesnych sporych zmianach w poszczególnych miesiącach.

Podobne, duże zmiany ceny w poszczególnych miesiącach obserwowane są w przypadku drewna średniowymiarowego S2B. Tutaj również ceny licytowane na aukcjach e-drewno są o 15-30 zł niższe niż zaoferowane podczas aukcji systemowych.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz