/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Barlinek ponownie w Respect Index

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2011-07-16


Barlinek udowodnił po raz kolejny, że zachowuje najwyższe standardy odpowiedzialności społecznej. 14 lipca br. Giełda Papierów Wartościowych ogłosiła nowy skład Respect Indexu, w którym Barlinek wciąż pozostaje jedną ze spółek, które spełniają bardzo wysokie kryteria w zakresie zarządzania, ładu informacyjnego, relacji inwestorskich, etycznego działania oraz dbałości o ekologię.

Respect Index zadebiutował na GPW w Warszawie w listopadzie 2009 r. To unikalny projekt, którego celem jest wyróżnienie odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania w spółkach publicznych. Rating powstał na podstawie badania ankietowego, obejmującego kluczowe obszary z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstwa. Weryfikację przedsiębiorstw odpowiedzialnych społecznie stanowił wieloetapowy audyt, przeprowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz firmę Deloitte. Obecnie Barlinek znalazł się wśród 22 spółek, które weszły do nowego składu indeksu i będą w nim notowane począwszy od 1 sierpnia br.

- W naszej strategii zagadnienia dotyczące zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu zajmują istotne miejsce. Od lat prowadzimy ekologiczne projekty, podczas procesu produkcyjnego stosujemy nowoczesne technologie oraz aktywnie wspieramy społeczne inicjatywy. Cieszę się, że Barlinek ponownie znalazł się w Respect Index, który skupia te spośród przedsiębiorstw, notowanych za GPW, które łączą cele biznesowe ze skuteczną realizacją aspektów społecznych. Jestem przekonany, że inwestorzy będą przywiązywać coraz większą wagę do społecznej odpowiedzialności spółek notowanych na GPW – uważa Paweł Wrona prezes zarządu Barlinek S.A..

W skład indeksu weszły 22 spółki, w tym siedem nowych, które znalazły się w zestawieniu po raz pierwszy:
Apator SA – nowa spółka w indeksie
Barlinek SA
Bank Handlowy w Warszawie SA
Bank Millennium SA
BRE Bank SA
Budimex SA
DM IDMSA - nowa spółka w indeksie
Elektrobudowa SA
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA - nowa spółka w indeksie
Grupa Lotos SA
ING Bank Śląski SA
KGHM Polska Miedź SA
Kredyt Bank SA - nowa spółka w indeksie
LW Bogdanka SA
Mondi Świecie SA
Netia SA - nowa spółka w indeksie
PBG SA - nowa spółka w indeksie
PGE Polska Grupa Energetyczna SA - nowa spółka w indeksie
PGNiG SA
PKN Orlen SA
Telekomunikacja Polska SA
Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach SA

W ostatnim czasie Barlinek był kilkakrotnie wyróżniany za społeczną odpowiedzialność biznesu oraz najwyższą jakość oferowanych produktów. Spółka jest między innymi laureatem konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” zorganizowanego przez miesięcznik Forbes i firmę doradczą PwC, którego celem było wyłonienie najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz firm stosujących zasady zrównoważonego rozwoju z korzyścią dla budowania długofalowej wartości przedsiębiorstwa. Inicjatywa Barlinka polegająca na współfinansowaniu sadzenia młodych drzewek, została uznana za jedną z siedmiu najlepszych praktyk w kraju. Barlinek otrzymał również nagrodę Regional Forbes CSR Awards. Miesięcznik Forbes wyróżnił te spośród przedsiębiorstw, które nie tylko deklarują wprowadzenie standardów CSR, ale  których aktywność na tym polu stanowi wzór do naśladowania dla całego rynku. 30 czerwca 2011 r. Barlinek został wyróżniony w Rankingu Marek Budowlanych, w kategorii podłogi. Ranking ma na celu wyróżnienie najbardziej wartościowych marek budowlanych w Polsce. Lista najlepszych tworzona jest na podstawie badań uczestników rynku budowlanego, takich jak: firmy wykonawcze, dystrybutorzy, inwestorzy indywidualni i instytucjonalni oraz architekci. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest firma ASM.

Barlinek ponownie w Respect Index (Zdjęcia: 2)

Przedstawiciele spółek wchodzacych w skład Respect Indexu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA