/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

EGGER przejął 100% udziałów w rosyjskiej fabryce Gagarinskiy

Egger

Autor: oprac. dja
Źródło: Egger
Data: 2011-07-13


1 lipca rada nadzorcza rosyjskiej spółki OOO Gagarinskiy Fanerniy Zavod z siedzibą w Gagarinie (ok. 150 km na zachód od Moskwy) zatwierdziła umowę sprzedaży 100% udziałów Grupie Egger. Umowa sprzedaży została podpisana już 20 maja 2011 r., a obie strony zobowiązały się do zachowania poufności co do ceny zakupu.

Zakład produkcyjny w St. JohanZakład produkcyjny w St. JohanFot. Egger

Gagarinskiy Fanerniy Zavod zajmuje się produkcją płyty wiórowej i laminowanej. Fabryka to nowoczesny technologicznie zakład oddany do użytku w 2009r. wyposażony w prasę pracy ciągłej ContiRoll oraz trzy linie pracujące w tzw. krótkim cyklu. Roczna zdolność produkcyjna sięga 500 tys. m3 płyty surowej i 20 mln m2 płyt z wykończoną powierzchnią. Spółka posiada również wyłączne prawo do pozyskania drewna z ok. 80 tys. ha lasów, co pozwala na zaspokojenie ok. 50% potrzeb surowcowych. Firma zatrudnia ok. 500 osób.

Zakład w Gagarinie będzie drugą fabryką Eggera w Rosji i siedemnastą w Grupie. Od 2005 Egger jest właścicielem zakładu płyt wiórowych w miejscowości Shuya, który przy zatrudnienie 290 pracowników wytwarza ok. 250 tys. m3 płyt wiórowych rocznie. Całość produkcji fabryki w Shuya stanowią płyty laminowane z grupy Eurodecor

- Rosja znajduje się wśród strategicznych rynków na których rozwija się EGGER. Rynek ten wzrastał także w czasie ostatniego kryzysu gospodarczego i wciąż ma duży potencjał - mówi Thomas Leissing, zarządzający finansami i administracją i jednocześnie rzecznik zarządu Grupy Egger.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki drugiej fabryce w Rosji możemy dalej rozwijać naszą pozycję tak na rynku rosyjskim, jak i na rynkach ościennych - wyjaśnia Ulrich Bühler, dyrektor sprzedaży i marketingu oraz członek zarządu Grupy Egger.

***
Założona w 1961r. austriacka Grupa Egger jest jednym z liderów przemysłu płytowego na świecie. Firma zatrudnia ok. 6,5 tys pracowników na całym świecie. W roku finansowym 2010/2011 Egger osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 1,78 mld euro.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA