/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

EGGER przejął 100% udziałów w rosyjskiej fabryce Gagarinskiy

Egger

Autor: oprac. dja
Źródło: Egger
Data: 2011-07-13


1 lipca rada nadzorcza rosyjskiej spółki OOO Gagarinskiy Fanerniy Zavod z siedzibą w Gagarinie (ok. 150 km na zachód od Moskwy) zatwierdziła umowę sprzedaży 100% udziałów Grupie Egger. Umowa sprzedaży została podpisana już 20 maja 2011 r., a obie strony zobowiązały się do zachowania poufności co do ceny zakupu.

Zakład produkcyjny w St. JohanZakład produkcyjny w St. JohanFot. Egger

Gagarinskiy Fanerniy Zavod zajmuje się produkcją płyty wiórowej i laminowanej. Fabryka to nowoczesny technologicznie zakład oddany do użytku w 2009r. wyposażony w prasę pracy ciągłej ContiRoll oraz trzy linie pracujące w tzw. krótkim cyklu. Roczna zdolność produkcyjna sięga 500 tys. m3 płyty surowej i 20 mln m2 płyt z wykończoną powierzchnią. Spółka posiada również wyłączne prawo do pozyskania drewna z ok. 80 tys. ha lasów, co pozwala na zaspokojenie ok. 50% potrzeb surowcowych. Firma zatrudnia ok. 500 osób.

Zakład w Gagarinie będzie drugą fabryką Eggera w Rosji i siedemnastą w Grupie. Od 2005 Egger jest właścicielem zakładu płyt wiórowych w miejscowości Shuya, który przy zatrudnienie 290 pracowników wytwarza ok. 250 tys. m3 płyt wiórowych rocznie. Całość produkcji fabryki w Shuya stanowią płyty laminowane z grupy Eurodecor

- Rosja znajduje się wśród strategicznych rynków na których rozwija się EGGER. Rynek ten wzrastał także w czasie ostatniego kryzysu gospodarczego i wciąż ma duży potencjał - mówi Thomas Leissing, zarządzający finansami i administracją i jednocześnie rzecznik zarządu Grupy Egger.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzięki drugiej fabryce w Rosji możemy dalej rozwijać naszą pozycję tak na rynku rosyjskim, jak i na rynkach ościennych - wyjaśnia Ulrich Bühler, dyrektor sprzedaży i marketingu oraz członek zarządu Grupy Egger.

***
Założona w 1961r. austriacka Grupa Egger jest jednym z liderów przemysłu płytowego na świecie. Firma zatrudnia ok. 6,5 tys pracowników na całym świecie. W roku finansowym 2010/2011 Egger osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 1,78 mld euro.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz