/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Wilrobi wybuduje nową fabrykę mebli dla dla dzieci

Wilrobi

Autor: pks
Źródło: Wilrobi
Data: 2011-07-11


Łomżyńska spółka Wilrobi wybuduje nowy zakład produkcyjny, w którym produkować będzie m.in. meble dla dzieci.

Kolekcja mebli dziecięcych Long BeachKolekcja mebli dziecięcych Long BeachFot. Wilrobi

Spółka otrzymała już pozwolenia na budowę zakładu, który będzie zlokalizowany na terenie byłej bazy PSS w Łomży. Kompleks realizowany będzie w ramach projektu "Uruchomienie produkcji nowatorskich i funkcjonalnych atrap kominkowych i mebli dziecięcych", który otrzymał ok. 7,6 mln dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. IV Oś priorytetowa: Inwestycje w innowacyjne przedsiębiorstwa. Działanie 4.2: Stymulowanie działalności B+R przedsiębiorstw oraz wsparcie w zakresie wzornictwa przemysłowego.

Dotacja stanowi ok. 70% kosztów inwestycji szacowanej na ponad 10 mln zł. W ramach przedsięwzięcia powstanie kompleks produkcyjny o powierzchni ponad 3,2 tys. m2. W fabryce wytwarzane będą m.in. meble dla dzieci z płyt MDF, płyt wiórowych i drewna litego. Deklarowane zatrudnienie w nowym zakładzie to 50 osób.

Wilrobi Sp. z o.o. wchodzi w skład grupy produkcyjno-handlowej tworzonej wraz z firmami: Ruby Fires, Babypark, Recreapark, Xaraline. Działalność firm w pokrewnych branżach pozwala Grupie zapewnić klientom materiały do całkowitego zaaranżowania wnętrza wykorzystując pełne uroku kolekcje mebli dla dzieci i artykuły dekoracyjne oraz kominki.

Meble Wilrobi to wyroby ekologiczne, do produkcji których wykorzystywane są materiały naturalne, nieszkodliwe dla zdrowia. Firma posiada certyfikat ISO 14001:2004 potwierdzający wdrożenie i stosowanie systemu zarządzania środowiskiem w zakresie produkcji mebli i elementów meblowych.

Liczba wyświetleń: 3807


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA