/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Mój dom z drewna

CILP

Autor: oprac. pks
Źródło: CILP
Data: 2011-07-09


Chcesz wybudować dom? Interesujesz się wykorzystaniem drewna jako surowca? Informacje na ten temat znajdziesz w książce Wojciecha Nitki pt. „Mój dom z drewna”, wydanej przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Mój dom z drewnaMój dom z drewna

Wokół architektury drewnianej narosło sporo mitów, które nie służą popularności tej technologii budownictwa. Często sądzi się, że domy drewniane są mniej trwałe, chłodniejsze i bardziej akustyczne.

Autor książki „Mój dom z drewna”, Wojciech Nitka, przekonuje, że to mity. Opisuje też liczne zalety domów drewnianych: prozdrowotne oddziaływanie surowców naturalnych, krótki czas budowy, łatwość modernizacji lub przebudowy. Na pierwszym miejscu stawia ich proekologiczność. Budując drewniany dom, zużywasz bowiem o wiele mniej energii, wody i surowców takich jak stal, aluminium czy beton. Co za tym idzie – zmniejszasz emisję dwutlenku węgla i przyczyniasz się do walki ze zmianami klimatycznymi.

Oprócz analizy zalet budownictwa drewnianego autor omawia rodzaje drewna wykorzystywanego do budowy, metody jego obróbki, typy domów i konstrukcji, ich zalety i ewentualne wady. Sporo uwagi poświęcił bardzo popularnym od kilku lat domom z bali.

Książkę, będącą kompedium podstawowych informacji na temat budownictwa drewnianego, wzbogacają liczne zdjęcia domów na poszczególnych etapach budowy, ilustrujące omawiane typy konstrukcji, oraz wykonane przez autora diagramy i rysunki techniczne.

Książkę "Mój dom z drewna" w postaci bezpłatnego ebooka można pobrać tutaj >>>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA