/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Budowa Roku 2010 – Nagroda dla technologii drewnianej

Trak-Bud

Autor:
Źródło: Trak-Bud
Data: 2011-07-08


30. czerwca 2011r. w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w ramach ogólnopolskiego konkursu Budowa Roku 2010, organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Wśród laureatów znalazła się inwestycja zrealizowana przez kołobrzeską firmę Trak-Bud.

Gala wręczenia nagródGala wręczenia nagródFot. Trak-Bud

- Konkurs o takim prestiżu, odbywający się od wielu lat, to święto środowiska budowlanego, projektantów, inwestorów i wykonawców - powiedział podczas gali podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Janusz Żbik.

Do 21. edycji Konkursu zgłoszono 49 budów zrealizowanych w 2010 r. Kryteria trzystopniowej oceny dotyczyły rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych, a także nowoczesności, ekonomiczności, jakości wykonawstwa, bezpieczeństwa, warunków pracy i ochrony środowiska oraz organizacji procesu budowy i czasu ich realizacji.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 7 kategoriach: budownictwo mieszkaniowe, obiekty użyteczności publicznej, obiekty przemysłowo-handlowe, obiekty inżynieryjne, obiekty związane z rewitalizacją, konserwacją i modernizacją zabytków, obiekty sportowe i obiekty oceniane indywidualnie.

„Nagrodzone budowy stanowią połączenie osiągnięć polskiej myśli technicznej i najlepszych wzorców architektonicznych. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania, funkcjonalność oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Nagrody przyznane przez Sąd Konkursowy są uhonorowaniem dobrze wykonanej pracy i efektywnego współdziałania inwestorów, projektantów i wykonawców. Wyróżnione obiekty na stałe wpisują się w otaczający nas krajobraz, zyskując uznanie użytkowników oraz wzbogacając infrastrukturę regionów. – mówił minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Nagrodę II stopnia w kategorii „budownictwo mieszkaniowe” otrzymała inwestycja - „Budynki mieszkalne wielorodzinne wraz z infrastrukturą w Ustce przy ul. Gabriela Narutowicza 5, 7, 9” zrealizowana przez firmę TRAK-BUD, z Byszewa na rzecz Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, Oddział Regionalny w Gdyni .

Nagrodzona inwestycjaNagrodzona inwestycjaFot. Trak-Bud

Projekt w Ustce zrealizowany został w technologii drewnianej – prefabrykowanej. Trzy budynki o konstrukcji szkieletu drewnianego posiadają łączną powierzchnię zabudowy 1417 m2, powierzchnię użytkową 4466 m2, a kubatura budynków to 16 345 m3. Całość prac wykonano w ciągu 7 miesięcy.

Wart podkreślenia jest fakt, iż jest to pierwsza, w wieloletniej historii tego prestiżowego konkursu, nagroda dla projektu zrealizowanego w tej technologii.

 

***
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Trak-Bud z siedzibą w Byszewie koło Kołobrzegu jest firmą prywatną działająca od 1983r. Główną działalnością jest budowa całorocznych domów drewnianych - jednorodzinnych oraz wielokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych.

Budowa Roku 2010 – Nagroda dla technologii drewnianej (Zdjęcia: 3)

Gala wręczenia nagródNagrodzona inwestycjaNagroda dla firmy Trak-Bud

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz