/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Interprint zainwestuje w radomskiej podstrefie ŁSSE

ŁSSE

Autor: dja
Źródło: ŁSSE
Data: 2011-07-05


Spółka Interprint Polska uzyskała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma planuje inwestycje warte ok. 25 mln zł.

Interprint Polska zakład w AdamówkuInterprint Polska zakład w AdamówkuFot. Interpint

Interprint planuje rozbudować halę produkcyjną oraz uruchomić nową, innowacyjną linię technologiczną przeznaczoną do lakierowania papieru dekoracyjnego przeznaczonego głównie na potrzeby branży meblarskiej.

Koszt inwestycji w Podstrefie Ozorków ŁSSE wyniesie ok. 25 mln zł i wiąże się z zatrudnieniem przynajmniej 10 nowych pracowników. Spółka zobowiązała się też, że utrzyma dotychczasowe zatrudnienie na poziomie 131 etatów.

To już trzecie zezwolenie na działalność w ŁSSE dla firmy Interprint Polska. Łączne nakłady inwestycyjne zrealizowane na podstawie dwu wcześniejszych zezwoleń wyniosły blisko 129 mln zł.

Grupa Interprint jest wiodącą drukarnią papieru dekoracyjnego na świecie. Produkowane przez nią dekory zdobią powierzchnie różnorodnych materiałów drewnopochodnych, z których powstają meble pokojowe, kuchenne, łazienkowe czy też podłogi laminowane. Stosowane są także do wystroju wnętrz pociągów, statków,  autobusów i pojazdów wypoczynkowych.

Grupa Interprint posiada na świecie siedem fabryk produkcyjnych z własnymi działami sprzedaży i serwisem oraz dodatkowo biuro sprzedaży i serwis we Włoszech. Ponadto za pośrednictwem Przedstawicielstw Handlowych firma obecna jest na wszystkich kontynentach.

Fabryki należące do Grupy drukują dekory na 24 maszynach produkcyjnych o łącznej wydajności 100 000 ton i zatrudnia ponad 850 pracowników. Główna siedziba firmy od momentu powstania w 1969r. znajduje się w miejscowości Arnsberg w Niemczech.

Grupa Interprint w 100% należy do holdingu Wrede Industrie, bogatej w tradycje firmy rodzinnej z ponad 125-letnim doświadczeniem w branży tworzyw drzewnych.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA