/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Stolarmix Mikroprzedsiębiorcą Roku

Autor: oprac. pks
Źródło: Fundacja Kronenberga
Data: 2011-07-05


16. czerwca Sali Głównej Notowań Giełdy Papierów Wartościowych wręczono nagrody w VII edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku.

Mikroprzedsiębiorcy Roku 2011Mikroprzedsiębiorcy Roku 2011Fot. Fundacja Kronenberga

Zakład Stolarki Zabytkowej i Współczesnej "Stolarmix" z miejscowości Paterek w województwie kujawsko-pomorskim, prowadzony przez Karola Wolnego otrzymał nagrodę w kategorii Senior. Zakład działający od 1976r. zajmuje się renowacją, rekonstrukcją oraz wykonywaniem replik stolarki okiennej oraz drzwiowej. Obecny właściciel firmy kontynuuje wielopokoleniowe tradycje stolarskie. Posiada sprecyzowane kilkuletnie plany rozwoju firmy oraz parku maszynowego i tym samym stopniowej automatyzacji procesów produkcji. Zamiłowanie do stolarki zabytkowej połączone z działalnością komercyjną na szeroką skalę to rzadki przykład synergii tradycyjnego rzemiosła z innowacyjnością.

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs organizowany przez Fundację Kronenberga przy merytorycznym wsparciu Microfinance Centre for Central and Eastern Europe. Celem organizowanego od 7 lat konkursu jest wspieranie mikroprzedsiębiorczości, będącej jedną z podstawowych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Ideą konkursu jest nagradzanie firm osiągających sukcesy, wyróżniających się na tle konkurencji, zakorzenionych w lokalnych społecznościach oraz łączących tradycję z nowoczesnością.

O tytuł "Mikroprzedsiębiorcy Roku" co roku ubiegać się mogą przedsiębiorcy, którzy zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny ich firm nie przekracza 2 milionów euro. Uczestnicy muszą spełniać wymogi jednej z kategorii konkursowych:
SENIOR - przedsiębiorcy, którzy założyli swoją firmę przed 1 stycznia 2007 roku,
START - przedsiębiorcy, którzy założyli swoją firmę pomiędzy 1 stycznia 2007 a 1 stycznia 2010,
MIKRO - przedsiębiorcy, którzy założyli swoją firmę przed 1 stycznia 2010 roku, zatrudniają nie więcej niż 3 pracowników, a ich dochód w roku poprzedzającym przystąpienie do Konkursu nie przekroczył 500 000 zł.
NOWE TECHNOLOGIE - przedsiębiorcy, którzy założyli swoją firmę przed 1 stycznia 2010 roku i działają w obszarze zaawansowanych rozwiązań technologicznych lub najnowszych odkryć naukowych.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA