/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Co wiesz o skandynawskiej sośnie?

Belodan Limtrae

Autor: Przemysław Paluszek, Mat. płatny
Źródło: Belodan Limtrae
Data: 2011-07-04


Belodan Limtrae to specjaliści w tej dziedzinie. W Ikast w Danii od ponad dwudziestu lat produkujemy klejonkę sosnową (sęczną i bezsęczną) ze skandynawskiego surowca.

Tarcica przeznaczona do produkcji klejonki jest automatycznie sortowana.Tarcica przeznaczona do produkcji klejonki jest automatycznie sortowana.Fot. Belodan Limtrae

Firma założona została w roku 1990 przez Jorgena Ebbesena, który kieruje nią po dzień dzisiejszy. Zaczynał od jednej niewielkiej prasy klejącej. Dzięki konsekwentnej strategii kontrolowanego wzrostu rozbudował zakład do obecnych rozmiarów – 6 hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 6.500 m2 i produkcji dochodzącej do 1.000.000 m2 klejonki rocznie.

Wykwalifikowani pracownicy sortują lamelki ręcznie, ponieważ żadna maszyna nie przewyższy ludzkiego oka w zdolności do  estetycznej kompozycji sęków na panelach. Oprócz tej fazy produkcja w Belodanie jest wysoko zmechanizowana i skomputeryzowana. Od sortowania i rozkroju tarcicy (na zdjęciach) poprzez klejenie i szlifowanie do formatyzowania i frezowania.

Obecnie sprowadzamy prawie wyłącznie drewno z certyfikatem FSC ze Szwecji. Szwedzki surowiec nie jest jednakowy – zależnie od regionu, z którego pochodzi, może być np. mniej lub bardziej żywiczny, mieć inny odcień lub różnić się wielkością i ilością sęków. W Belodanie znamy właściwości drewna z poszczególnych regionów Szwecji i potrafimy wykorzystywać je stosownie do potrzeb naszych klientów. A tych mamy w wielu krajach Europy: Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Czechy, Węgry, Estonia to tylko niektóre nasze rynki eksportowe. Najwięcej produktów wysyłamy jednak do Polski. Jesteśmy tu obecni od ponad 7 lat i obsługujemy większość (pod)dostawców znanego szwedzkiego giganta meblowego.

Belodan dzięki solidnej jakości swoich produktów i organizacji pracy potrafi zapewnić swoim klientom mniejszą odpadowość materiału, pewność i terminowość dostaw, szybką i rzetelną obsługę po polsku. Zadzwoń do nas lub napisz po więcej informacji (dane kontaktowe na stronie www.belodan.dk).

Co wiesz o skandynawskiej sośnie? (Zdjęcia: 4)

Tarcica przeznaczona do produkcji klejonki jest automatycznie sortowana.Skaner WoodEye do optymalizacji rozkroju i wycinania dowolnie wybranych wad surowcaMaszyna zdejmująca panele po sformatowaniuProdukt gotowy do wysyłki

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz