/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Co wiesz o skandynawskiej sośnie?

Belodan Limtrae

Autor: Przemysław Paluszek, Mat. płatny
Źródło: Belodan Limtrae
Data: 2011-07-04


Belodan Limtrae to specjaliści w tej dziedzinie. W Ikast w Danii od ponad dwudziestu lat produkujemy klejonkę sosnową (sęczną i bezsęczną) ze skandynawskiego surowca.

Tarcica przeznaczona do produkcji klejonki jest automatycznie sortowana.Tarcica przeznaczona do produkcji klejonki jest automatycznie sortowana.Fot. Belodan Limtrae

Firma założona została w roku 1990 przez Jorgena Ebbesena, który kieruje nią po dzień dzisiejszy. Zaczynał od jednej niewielkiej prasy klejącej. Dzięki konsekwentnej strategii kontrolowanego wzrostu rozbudował zakład do obecnych rozmiarów – 6 hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 6.500 m2 i produkcji dochodzącej do 1.000.000 m2 klejonki rocznie.

Wykwalifikowani pracownicy sortują lamelki ręcznie, ponieważ żadna maszyna nie przewyższy ludzkiego oka w zdolności do  estetycznej kompozycji sęków na panelach. Oprócz tej fazy produkcja w Belodanie jest wysoko zmechanizowana i skomputeryzowana. Od sortowania i rozkroju tarcicy (na zdjęciach) poprzez klejenie i szlifowanie do formatyzowania i frezowania.

Obecnie sprowadzamy prawie wyłącznie drewno z certyfikatem FSC ze Szwecji. Szwedzki surowiec nie jest jednakowy – zależnie od regionu, z którego pochodzi, może być np. mniej lub bardziej żywiczny, mieć inny odcień lub różnić się wielkością i ilością sęków. W Belodanie znamy właściwości drewna z poszczególnych regionów Szwecji i potrafimy wykorzystywać je stosownie do potrzeb naszych klientów. A tych mamy w wielu krajach Europy: Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Czechy, Węgry, Estonia to tylko niektóre nasze rynki eksportowe. Najwięcej produktów wysyłamy jednak do Polski. Jesteśmy tu obecni od ponad 7 lat i obsługujemy większość (pod)dostawców znanego szwedzkiego giganta meblowego.

Belodan dzięki solidnej jakości swoich produktów i organizacji pracy potrafi zapewnić swoim klientom mniejszą odpadowość materiału, pewność i terminowość dostaw, szybką i rzetelną obsługę po polsku. Zadzwoń do nas lub napisz po więcej informacji (dane kontaktowe na stronie www.belodan.dk).

Co wiesz o skandynawskiej sośnie? (Zdjęcia: 4)

Tarcica przeznaczona do produkcji klejonki jest automatycznie sortowana.Skaner WoodEye do optymalizacji rozkroju i wycinania dowolnie wybranych wad surowcaMaszyna zdejmująca panele po sformatowaniuProdukt gotowy do wysyłki

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA