/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pfleiderer Grajewo na dorocznej konferencji European Panel Federation

Pfleiderer Grajewo

Autor: oprac. pks
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2011-06-29


30 czerwca oraz 1 lipca 2011 w Krakowie odbędzie się tegoroczne spotkanie europejskich producentów płyt drewnopochodnych, zrzeszonych w European Panel Federation (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych).

Podczas konferencji podsumowane zostaną działania stowarzyszenia w minionym roku oraz zaprezentowane kierunki na przyszłość. W gronie uczestników, reprezentantów przemysłu drzewnego nie tylko z całej Europy, ale też ze świata, znajdą się m.in. Pfleiderer Grajewo S.A. oraz Kronopol Sp. z o.o. Żary.

Oficjalną część zjazdu rozpocznie prezydent EPF Ladislaus Döry, który przedstawi raport podsumowujący działalność organizacji w 2010r. oraz rozpocznie dialog na temat jej przyszłych strategii. Forum jest niezwykle ważnym spotkaniem dla czołowych producentów na rynku płyt wiórowych i materiałów drewnopochodnych. Jest to okazja do wymiany doświadczeń oraz wyznaczenia nowych kierunków rozwoju, nie tylko na rynkach lokalnych, ale też w skali globalnej – mówi Wojciech Gątkiewicz, prezes Pfleiderer Grajewo S.A.

Panel dyskusyjny członków EPF odbędzie się 1 lipca w Krakowie. W tej części spotkania udział wezmą również przedstawiciele firmy Silekol Sp. z o.o., należącej do Grupy Pfleiderer.

European Panel Federation, reprezentująca europejskich producentów płyt wiórowych, powstała 1999r., przejmując zadania FESYP - Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Producentów Płyt Wiórowych (założonej w 1958). Jej głównym celem jest monitorowanie działań i wyznaczanie strategii firm członkowskich w zakresie zagadnień technicznych i środowiskowych, jak również reprezentowanie interesów branży drzewnej w kontaktach z władzami państw europejskich.

Grupa Pfleiderer Grajewo S.A. to jeden z największych i najnowocześniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej producentów materiałów drewnopochodnych dla branży meblarskiej, wyposażenia wnętrz oraz branży budowlanej. W skład Grupy wchodzą fabryki: w Grajewie, Wieruszowie, Nowgorodzie Wielkim (Rosja), fabryka kleju Silekol w Kędzierzynie-Koźlu, a także spółka spedycyjna Jura. Spółka sprzedaje swoje wyroby m.in. do: Unii Europejskiej, Szwajcarii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Mołdawii, Egiptu, Iranu i Turcji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA