/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Konkurs Młodzież w Lasach Europy - Etap krajowy zakończony

Lasy Państwowe

Autor: Małgorzata Haze
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-06-22


Wyłoniono zwycięzców krajowego etapu europejskiego konkursu wiedzy o lesie Young People in European Forests (Młodzież w Lasach Europy). Pierwszą nagrodę zdobyła drużyna z zespołu szkół w Puławach. We wrześniu będzie reprezentować Polskę podczas międzynarodowego finału.

Zwycięski zespół z Puław ze swoją nauczycielką oraz Andrzejem Kawalcem, wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Lasu i przewodniczącym międzynarodowej komisji konkursowejZwycięski zespół z Puław ze swoją nauczycielką oraz Andrzejem Kawalcem, wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Lasu i przewodniczącym międzynarodowej komisji konkursowejFot. Lasy Państwowe

Celem konkursu jest pogłębianie wśród uczniów wiedzy o lasach Europy, a także integracja młodzieży ze Starego Kontynentu. Inicjatywa ta powstała w Polsce, jej organizacją zajęło się Towarzystwo Przyjaciół Lasu, we współpracy z Lasami Państwowymi.

W zmaganiach uczestniczą dwu- lub trzyosobowe zespoły uczniów, wspólnie rozwiązujących test z wiedzy o lasach Europy. Tylko w Polsce zgłosiło się ich ponad 2 tys., reprezentowały one 620 szkół. Wśród nich 14 najlepszych spotkało się w ścisłym finale, który odbył się 17 czerwca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

– Pytania w konkursie były bardzo trudne. Jestem pod dużym wrażeniem wyników i wszystkim jego uczestnikom serdecznie gratuluję – powiedział podczas uroczystości wręczenia nagród dr Michał Orzechowski, członek krajowej komisji konkursowej. Najwięcej punktów uzyskali uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Puławach. Drugie miejsce zdobył zespół reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu, a trzecie – drużyna z Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle. Miejsce czwarte zajęły ex aequo zespoły z Gimnazjum nr 2 z Bochni i I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią.

Laureaci czterech pierwszych miejsc otrzymali iPody, a ich szkoły – nagrody pieniężne w wysokości 10, 5, 3 i 1 tys. zł. Wszyscy uczestnicy finału dostali też zestaw gadżetów wydanych z okazji Międzynarodowego Roku Lasów. Główną nagrodą jest uczestnictwo w międzynarodowym finale. Uczniowie z Puław spotkają się w nim ze swoimi kolegami z 11 innych krajów europejskich. W tej edycji konkursu finał odbędzie w Polsce – na Mazurach, we wrześniu tego roku.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz