/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Forte chce kupić niemiecką fabrykę Wohnmöbelwerke Schieder

Forte

Autor: oprac. dja
Źródło: Forte
Data: 2011-06-21


Fabryki Mebli Forte SA poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego z syndykiem masy upadłości Wohnmöbelwerke Schieder GmbH w upadłości z siedzibą w Schieder-Schwalenberg dotyczącego zakupu majątku ww. spółki, w szczególności know-how, praw do projektów produktów, zapasów, nieruchomości oraz innych środków trwałych.

Przedmiotem działalności Wohnmöbelwerke Schieder GmbH w upadłości jest produkcja mebli skrzyniowych montowanych i demontowanych. Obroty ww. spółki za okres 1.04.2010 - 31.03.2011 wyniosły około 47 mln euro.

W związku z zawartym listem intencyjnym strony ustaliły, że przeprowadzenie ewentualnej transakcji zakupu majątku powinno nastąpić do dnia 1 lipca 2011 roku. Do tego czasu Forte będzie posiadał wyłączność na prowadzenie negocjacji. Zawarcie ewentualnej umowy zakupu majątku uzależnione jest m.in. uzyskania zgody Rady Nadzorczej FM Forte. Kupującym będą Fabryki Mebli Forte SA lub inny podmiot powiązany ze spółką.

W ocenie Zarządu spółki ewentualne zawarcie umowy zakupu majątku powinno mieć pozytywny i znaczący wpływ na portfel zamówień Grupy Kapitałowej Fabryk Mebli Forte SA. Celem spółki będzie osiągniecie w średniookresowej perspektywie dotychczasowej skali obrotów uzyskiwanych przez Wohnmöbelwerke Schieder GmbH.

Ostateczne warunki transakcji, w tym kwota transakcji, powinny zostać ustalone do dnia 1 lipca 2011.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA