/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP - wśród nagrodzonych Fakro i Novol

PAP

Autor: oprac. pks
Źródło: PAP
Data: 2011-06-15


Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest nagrodą honorową. W tegorocznej edycji została przyznana w czterech kategoriach: innowacyjność, ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu, obecność na rynku globalnym, oraz zielona gospodarka. Nagrody wręczał w Poznaniu prezydent Bronisław Komorowski.

W kategorii "ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu" nagrodę otrzymała spółka Novol z Komornik koło Poznania. Choć firma znana jest przede wszystkim z produktów dla lakiernictwa samochodowego, w jej ofercie firmy znajduje się m.in. lakiery, szpachlówki i kleje przeznaczone dla parkieciarstwa i szkutnictwa. Firma zatrudnia ponad 400 osób. Przychody ze sprzedaży w 2010 roku wynosiły blisko 200 mln zł.

Grupa Fakro z Nowego Sącza nagrodzona została w kategorii "obecność na rynku globalnym". Fakro od kilku lat utrzymuje drugą pozycję na świecie, z 15 procentowym udziałem w globalnym rynku okien dachowych. W skład Grupy zatrudniającej obecnie ponad 3,3 tys. osób, wchodzi 12 firm produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce i za granicą oraz 14 firm dystrybucyjnych.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest prestiżowym wyróżnieniem gospodarczym, które jest formą uhonorowania i promocji najlepszych polskich firm oraz instytucji badawczych prowadzących działalność gospodarczą w sferze produkcji rynkowej. Została ustanowiona w 1998 r. przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, była przyznawana do 2005 r. Prezydent Komorowski podjął decyzję o kontynuacji przyznawania nagrody od 2011 r.

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest formą podziękowania i uhonorowania firm i zespołów naukowych, wnoszących wkład w rozwój gospodarczy kraju oraz budowania prestiżu i pozytywnego obrazu polskiej gospodarki.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA