/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OCHRONA DREWNA

Konserwacja drewna - Jak dbać i zapobiegać zniszczeniu?

Vidaron, Artykuł sponsorowany

Autor: Kaja Maleńczuk – Dekoratorium Magazyn
Źródło: Vidaron, Artykuł sponsorowany
Data: 2011-06-14


Ogród to często pierwszy i zarazem najbardziej widoczny element otoczenia domu. Przestrzeń ta, wypełniona jest w dużej mierze przedmiotami wykonanymi z drewna. Nawet najpiękniejsze i najlepiej wykonane z czasem niszczeją. Czynniki atmosferyczne najszybciej niszczą elementy drewniane. Wiatr, słońce i deszcz niekorzystnie wpływają na ich wygląd, a także ich trwałość i wytrzymałość. Okres letni to dobry moment na ich odnowienie. Odpowiednio zadbane i zabezpieczone z pewnością jeszcze długo będą cieszyć nas pięknym wyglądem.

Jednym z doskonałych sposobów renowacji drewna jest jego impregnacjaJednym z doskonałych sposobów renowacji drewna jest jego impregnacjaFot. FFiL Śnieżka

Pod wpływem działania wilgoci drewno staje się pożywką dla różnego rodzaju grzybów, pleśni i bakterii. Z kolei promienie słoneczne wysuszają i kurczą drewno. W efekcie, już po kilku latach, nawet na dobrze zaimpregnowanych i polakierowanych przedmiotach powłoka łuszczy się i odpada, odsłaniając lite drewno. Takie przedmioty trzeba więc co kilka lat odnawiać.

Jednym z doskonałych sposobów renowacji drewna jest jego impregnacja. Skuteczność procesu impregnacji w głównej mierze zależy od dobrego impregnatu i odpowiedniego przygotowania powierzchni. W większości przypadków prace impregnacyjne możemy wykonać samodzielnie, bez znacznych nakładów finansowych i skomplikowanych narzędzi. Najlepszy rezultat osiągniemy, jeśli dobrze oczyścimy drewno z zanieczyszczeń, łuszczącej się starej farby i ze zmurszałej warstwy. Niewielkie fragmenty z łatwością usuniemy za pomocą papieru ściernego i twardej szczotki. Do większych powierzchni najlepiej użyć szlifierki z odpowiednimi nasadkami. Następnie całą powierzchnię drewnianego ogrodzenia trzeba przeszlifować i pokryć impregnatem.
 

Długotrwałą ochronę drewna zapewnia Impregnat Ochronno-Dekoracyjny VIDARONDługotrwałą ochronę drewna zapewnia Impregnat Ochronno-Dekoracyjny VIDARONFot. FFiL Śnieżka

 
Dostępne są preparaty impregnujące, które doskonale chronią drewno i jednocześnie nadają mu odpowiedni kolor podkreślający usłojenie. Długotrwałą ochronę drewna zapewnia Impregnat Ochronno-Dekoracyjny VIDARON, potwierdzeniem tego jest 6-letnia gwarancja na wymalowania wykonane tym impregnatem. Impregnat głęboko wnika w drewno i chroni je przed szkodliwym działaniem czynników biologicznych i atmosferycznych. Dodatkowo Impregnat VIDARON zawiera unikalny dodatek w postaci Teflon® surface protector, dzięki jego zawartości drewno w większym stopniu zabezpieczone jest przed wnikaniem wilgoci. Powoduje szybsze spływanie wody z powierzchni oraz zabezpiecza przed wypłukiwaniem substancji ochronnych.
 
 
 

 

Odpowiednie przygotowanie powierzchni przeznaczonej do impregnacji jest bardzo ważne. Przeszlifowanie drewna ma za zadanie usunąć zadarte włókna drewna oraz ewentualne zabrudzenia i pozostałości poprzedniej powłoki zabezpieczającej.

Proces impregnacji rozpoczynamy od nałożenia bezbarwnej wersji impregnatu, która głęboko wnika w drewno i zabezpiecza je przed zagrożeniami biologicznymi.

Drugą warstwę stanowi impregnat kolorowy, który zapewnia dodatkową ochronę, nadaje odpowiedni kolor oraz podkreśla słoje drewna.

 

 

 

Jako etap ostatni zalecane jest nałożenie drugiej warstwy impregnatu kolorowego, dzięki czemu maksymalnie podkreślone zostaną estetyczne walory drewna i zapewnione równomierne wybarwienie zabezpieczanej powierzchni.

 

Konserwacja drewna - Jak dbać i zapobiegać zniszczeniu? (Zdjęcia: 6)

Jednym z doskonałych sposobów renowacji drewna jest jego impregnacjaDługotrwałą ochronę drewna zapewnia Impregnat Ochronno-Dekoracyjny VIDARONOdpowiednie przygotowanie powierzchni jest bardzo ważne.Proces impregnacji rozpoczynamy od nałożenia bezbarwnej wersji impregnatu, która głęboko wnika w drewno i zabezpiecza przed zagrożeniami biologicznymi.Drugą warstwę nakładamy impregnatem kolorowym, który zapewnia dodatkową ochronę, nadaje odpowiedni kolor oraz podkreśla słoje drewna.Zaleca się nałożenie drugiej warstwy impregnatu kolorowego, dzięki temu maksymalnie podkreślimy estetyczne walory drewna.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz