/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Greenpeace oskarża Barbie o niszczenie lasów deszczowych

Greenpeace

Autor: oprac. dja
Źródło: Greenpeace
Data: 2011-06-09


Aktywiści Greenpeace oskarżają światowych potentatów w produkcji zabawek, że przy produkcji opakowań wykorzystują drewno z lasów deszczowych Indonezji, co przyczynia się do wylesiania tego kraju.

Fot. Greenpeace

Symbolem akcji stała sie lalka Barbie produkowana przez koncern Mattel. Działacze Greenpeace, przebrani za partnera Barbie, Kena, rozwiesili na budynku siedziby firmy Mattel różowo-niebieski transparent z napisem: "Barbie, między nami koniec. Nie umawiam się z dziewczynami, które przyczyniają się do wycinki lasów".

Producentem opakowań dla Barbie jest azjatycki koncern papierniczy Asia Pulp and Paper, który dostarcza opakowania również dla innych producentów zabawek, takich firm jak: Disney, Hasbro i Lego.

Jako dowód Greenpeace przedstawia badania laboratoryjne papieru wykorzystywanego do produkcji opakowań zabawek. Analiza tego papieru wykazała obecność MTH (Mixed Tropical Hardwood), produkowanego obecnie wyłącznie w Indonezji. MTH to ścier drzewny wytwarzany ze zrębków różnorodnych gatunków drzew (w tym cennych i podlegających ochronie) pozyskiwanych podczas kompleksowego, całkowitego wyrębu lasów deszczowych.

Asia Pulp and Paper zapewnia, że jej produkty spełniają normy obowiązujące we wszystkich krajach, w tym w Indonezji. - Naszym obowiązkiem jest ścisłe przestrzeganie tych przepisów, a nie uleganie bezpodstawnym żądaniem zagranicznej organizacji pozarządowej - głosi oświadczenie firmy.

Indonezja bije światowe rekordy w procesie wylesiania naszej planety. Rządowe statystyki tego kraju pokazują, że każdego roku wycina się ok. miliona hektarów lasów deszczowych.

Greenpeace oskarża Barbie o niszczenie lasów deszczowych (Zdjęcia: 2) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz