/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Technologie lotnicze w pilarkach Husqvarna

Husqvarna

Autor:
Źródło: Husqvarna
Data: 2011-05-27


Niewielka waga sprzętu tnącego odgrywa kluczową rolę w pracy pilarką. Do produkcji nowych prowadnic do pilarek Husqvarna zastosowano technologię lotniczą, co sprawia, że prowadnice TechLite™ są nawet o 25% lżejsze niż tradycyjny sprzęt tego typu, przy czym wciąż zachowują wysoką twardość i wytrzymałość.

Prowadnice TechLite™ są nawet o 25% lżejsze niż tradycyjneProwadnice TechLite™ są nawet o 25% lżejsze niż tradycyjneFot. Husqvarna

Linia TechLite™ jest prawdziwym dziełem sztuki - znacząco ogranicza wysiłek operatora i zwiększa ergonomię użytkowania.  
 
Dzięki wprowadzeniu nowych materiałów i techniki konstrukcyjnej – zapożyczonej z przemysłu lotniczego – Husqvarna obniżyła wagę prowadnic do pilarek w stosunku do ich poprzedniczek. o 25%.
 
Do wyjątkowych cech TechLite™ należy sposób wykonania prowadnicy. Jest ona laminowana, to znaczy składa się z trzech warstw połączonych klejem: dwóch zewnętrznych stalowych oraz środkowej - aluminiowej. Prowadnice wykonane w tej technologii o długości 20" i większych są rzadko spotykane. Husqvarna wprowadza na rynek prowadnice TechLite™ o długości 20" i 28", które pasują do pilarek o pojemności silnika powyżej 60cm3.

- Testy prowadnic TechLite™ w ciężkich warunkach pokazały, że użytkownik odczuwa mniejsze zmęczenie oraz pracuje wydajniej. Ponadto przy ich produkcji Husqvarna zadbała o wysoką jakość wykonania, bez kompromisów pod względem bezpieczeństwa – mówi Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Nowe prowadnice posiadają wymienną końcówkę gwiazdkową. Cecha ta jest bardzo użyteczna, ponieważ ta część prowadnic podlegają częstemu zużyciu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz