/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Drewno Kontrolowane z Portugalii

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2011-05-22


FSC oficjalnie zatwierdziło wyniki analizy ryzyka dla Portugalii. Tym samym kraj ten dołączył do rosnącej grupy państw, w których dokonano analizy ryzyka na poziomie krajowym: Australii, Chile, Szwajcarii i Zjednoczonego Królestwa.

Zgodnie z oceną, przeprowadzoną przez FSC Portugalia, całe terytorium kontynentalnej Portugalii jest obszarem o niskim ryzyku w odniesieniu do wszystkich pięciu kategorii ryzyka, określanych przez system Drewna Kontrolowanego FSC.
 
Ocena ryzyka na poziomie krajowym stanowi wielką szansę dla portugalskiego przemysłu drzewnego. Zapotrzebowanie na Drewno Kontrolowane FSC systematycznie wzrasta wraz z rozwojem popytu na produkty z certyfikatem FSC.

Przedsiębiorcy wytwarzający produkty należące do kategorii FSC MIX, którzy korzystają z wkładów z Drewna Kontrolowanego, mogą teraz importować surowiec z Portugalii bez potrzeby przeprowadzania własnych, dodatkowych analiz ryzyka.

Analiza ryzyka dla Portugalii znalazła się już w Globalnym Rejestrze Ryzyka, darmowej internetowej bazie danych, prezentującej informacje na temat ryzyka związanego z importowaniem drewna z poszczególnych krajów na świecie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA