/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Piękno tkwi w równowadze

Autor:
Źródło: Chapel Parket Polska
Data: 2011-05-19


Precjoza to synonim kosztowności i rzeczy drogocennych. Piękne przedmioty nie muszą jednak epatować przepychem. Najlepszym tego przykładem są fotografie aranżacji serii ceramiki i mebli Sanitec KOŁO, w których wykorzystano podłogi firmy Chapel Parket Polska.

Aranżacje ceramiki Sanitec KOŁO przygotowały pracownie Mooove i Revcloud.Aranżacje ceramiki Sanitec KOŁO przygotowały pracownie Mooove i Revcloud.Fot. D. Kaszlikowski

Piękno tkwi w równowadze

Autorem zdjęć jest David Kaszlikowski, polski fotograf o międzynarodowej sławie, ale także znany wspinacz i podróżnik. Projekty aranżacji i stylizacja to dzieło pracowni Revcloud i Mooove, które odpowiadały ponadto za sesję zdjęciową i współpracę z fotografem. Od kwietnia na stronach internetowych firm KOŁO oraz Chapel Parket Polska można podziwiać rezultaty pracy stylistów.

- Seria Preciosa 2 to wyjątkowa, ekskluzywna i odważna kolekcja ceramiki łazienkowej. Kolekcja, w której zdecydowana, konsekwentnie zaprojektowana, minimalistyczna forma zderza się z  pewnym nieuchwytnym, biżuteryjnym wręcz smakiem. Naszym celem było stworzenie aranżacji, które podkreśliłyby te cechy – mówi Magdalena Rostowska z pracowni Revcloud. - Dlatego też zdecydowaliśmy się na wnętrza starych kamienic, wnętrza o wyrazistym charakterze, pełne dyskretnego stylu, ciepłych i klasycznych materiałów – wyjaśnia M. Rostowska.

Stare budownictwo wyeksponowało najlepsze cechy nowoczesnej ceramiki. Nie bez znaczenia był jednak dobór dodatków. Akcesoria miały uzupełniać całą stylizację i wpisywać się w klimat subtelnego piękna. - Wybraliśmy dębowy parkiet układany w jodełkę i francuskie płytki produkowane tradycyjną metodą z lastrico oraz całą gamę ciekawych, stylizowanych dodatków i detali wykończeniowych – opowiada projektantka.


Dębowy parkiet  użyty w sesji to deski z kolekcji Chapel Parket Haaringbone  - Fakt, że nasz produkt zyskał uznanie i stał się częścią aranżacji, przygotowanej przez specjalistów o międzynarodowej renomie, daje nam ogromną satysfakcję – mówi Paweł Bekas, ekspert firmy Chapel Parket Polska. - KOŁO wyznacza nowe trendy, czego dowodem jest współpraca firmy z Antonio Citterio, światowej klasy architektem. Oznacza to, że tak naprawdę każdy może mieć w mieszkaniu użytkowe dzieło sztuki. Cieszymy się, że nasze podłogi mogą stanowić dodatkową inspirację dla Klientów firmy KOŁO – dodaje P. Bekas.

Antonio Citterio to włoski architekt i projektant, który od 2007 roku należy do prestiżowej grupy Italian Design Council. Wiele jego prac (m.in. krzesło Vis a vis) stało się ikonami wzornictwa przemysłowego.  Designer gościł w Warszawie w październiku ubiegłego roku. Do Polski przybył na zaproszenie Sanitec KOŁO na wykłady dla studentów architektury oraz architektów, które odbyły się podczas imprezy pod hasłem „Citterio Night”. Jest autorem serii ceramiki i mebli Ovum by Antonio Citterio i Ego by Antonio Citterio.

Prawdziwie piękne przedmioty, mimo wielu różnic, łączy kilka cech. Jedną z nich jest doskonałe współgranie z wnętrzem. Patrząc na aranżacje serii Preciosa 2 można odnieść wrażenie, że wszystkie widoczne elementy zostały wykonane specjalnie na potrzeby tej sesji. Ich piękno zawiera się także w tym, że są stworzone z różnych materiałów, w różnym czasie, a mimo to tworzą idealną całość.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA