/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Werth-Holz: Rekordowe wyniki w pierwszym kwartale 2011

Autor: oprac. dja
Źródło: Werth-Holz
Data: 2011-05-17


Werth-Holz SA w pierwszym kwartale b.r. osiągnął rentowność na wszystkich poziomach rachunku wyników. Spółka znacznie poprawiła efektywność operacyjną i wykorzystanie mocy produkcyjnych.

Jarosław Gniadek, członek zarządu Werth-Holz podsumowuje wyniki pierwszego kwartału 2011: „Druga połowa ubiegłego roku nie była dla spółki udana. Mimo iż po pierwszym półroczu 2010 wyniki finansowe były zgodne z założeniami (prawie 1 mln zł EBITDA oraz wynik bliski break-even na poziomie netto) z powodu nieszczęśliwej decyzji personalnej cały rok 2010 zakończył się wynikiem poniżej oczekiwań. Zmiany organizacyjne i podjęte działania naprawcze przyniosły jednak spodziewane rezultaty już w pierwszym kwartale 2011 roku. Przede wszystkim położyliśmy istotny nacisk na wzrost wydajności i produktywności zakładu, co umożliwiło osiągnięcie rentowności na wszystkich poziomach rachunku wyników. Udało nam się w sposób znaczący poprawić marże oraz zysk netto, co jest szczególnie dobrym rezultatem zważywszy, iż okres porównywalny był dla spółki również udany. Potencjał produkcyjny Werth-Holz jest co raz lepiej wykorzystywany, chociaż oceniamy, iż istnieją jeszcze istotne możliwości poprawy w tym zakresie. Równocześnie kontynuujemy dotychczasową strategię spółki zmierzającą do poszerzania bazy klientów i systematycznego zwiększania obrotów. W pierwszym kwartale sfinalizowaliśmy umowę z wiodącym europejskim graczem o dużym potencjale zakupowym, co powinno procentować w przyszłości. Werth-Holz aktywnie wchodzi obecnie na rynek angielski i francuski dzięki czemu sprzedaż spółki jest bezpiecznie zdywersyfikowana pod względem geograficznym. Posiadany portfel zamówień oraz systematyczna optymalizacja procesu produkcyjnego pozwalają liczyć na utrzymanie dobrych wyników w kolejnych kwartałach. Aktualnym celem sprzedażowym za cały 2011 roku jest poziom ok. 28 mln zł.”

W pierwszym kwartale 2011 roku spółka w większym stopniu skoncentrowała się na optymalizacji procesu produkcyjnego. Zaowocowało to istotną poprawą zarówno poziomu produkcji jak i jej wydajności. Pod koniec marca tygodniowa wielkość produkcji była o ponad 100% wyższa niż jeszcze w styczniu. Równocześnie wydajność zakładu (liczona jako wartość produkcji na jedną roboczogodzinę) wzrosła w tym okresie o ok. 40% i istnieje potencjał jej dalszej poprawy poprzez zmiany organizacyjne w obszarze produkcji. Spółka kontynuuje również dotychczas obraną strategię sprzedażową. Całkowicie zrezygnowano z rozwijania sprzedaży krajowej zarówno detalicznej jak i hurtowej z uwagi na jej niską rentowność i niedużą wielkością polskiego rynku, natomiast spółka dynamicznie wchodzi na nowe rynki europejskie (szczególnie Francja, Anglia). Potencjał marki WERTH-HOLZ jest natomiast wykorzystywany na rynku niemieckim, gdzie spółka zdobywa kolejnych istotnych klientów. W lutym i marcu 2011 roku spółka odnotowała rekordowe miesięczne przychody na poziomie odpowiednio 3,7 mln zł oraz 3,5 mln zł. W całym kwartale Werth-Holz wygenerował sprzedaż o 4% większą niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, mimo słabszej sprzedaży na początku roku.

Poprawa wydajności zakładu oraz utrzymanie odpowiednio wysokiego poziomu sprzedaży zaowocowały znaczącym wzrostem zyskowności oraz wygenerowaniem zysku operacyjnego na poziomie 1,8 mln zł oraz zysku netto na poziomie 1,4 mln zł. Obecny poziom zamówień oraz zwiększenie efektywności fabryki, powinny pozwolić na utrzymanie dobrych wyników także w drugim kwartale.

W kwietnu do zarządu Werth-Holz SA dołączył Bogdan Kalinowski były prezes zarządu PPHU Drewit sp. z o.o. z siedzibą w Witnicy - jednego z czołowych krajowych producentów programu ogrodowego.

Wert-Holz SA osiągnął w I kwartale 2011r. przychody ze sprzedaży na poziomie 8,704 mln zł (2010: 8,330 mln zł). Spółka uzyskała EBITDA w wysokości 2,097 mln zł (2010: 0,547 mln zł) oraz zysk netto w kwocie 1,494 mln zł (2010: 88 tys zł.).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz