/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Ułatwienia dla importerów Drewna Kontrolowanego z Wielkiej Brytanii

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2011-05-13


Krajowa analiza ryzyka Drewna Kontrolowanego FSC dla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej została oficjalnie zatwierdzona. Dzięki temu przedsiębiorcy wytwarzający mieszane produkty FSC, którzy importują drewno z tego państwa, będą mieli znacznie mniej kłopotów z kontrolowaniem niecertyfikowanego wkładu.

Mapa ryzyka transakcji z udziałem nielegalnego drewna w EuropieMapa ryzyka transakcji z udziałem nielegalnego drewna w EuropieFot. Global Forest Registry

Wielka Brytania, Anglia, Zjednoczone Królestwo – jaka jest różnica?
Analiza ryzyka objęła wszystkie cztery kraje należące do Zjednoczonego Królestwa: Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną. Pierwsze trzy z nich, składające się na Wielką Brytanię, zostały ocenione jako kraje o "niskim ryzyku" we wszystkich kategoriach ryzyka w systemie Drewna Kontrolowanego. Przedsiębiorcy importujący drewno z tych krajów nie są już zobowiązani do przeprowadzania własnej analizy ryzyka dla sprowadzanego surowca. Jednak Irlandia Północna w kategorii legalności została oceniona jako kraj o "niesprecyzowanym ryzyku". W pozostałych kategoriach kraj ten również reprezentuje "niskie ryzyko".

Przedsiębiorcy importujący drewno z tego kraju będą zobowiązani jedynie do zagwarantowania legalności surowca. Irlandzcy dostawcy dokładają starań, by problem legalności został jak najszybciej rozwiązany.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA