/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Hamech: Producent suszarni wystawiony na sprzedaż

MSP

Autor: oprac. dja
Źródło: MSP
Data: 2011-05-11


Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło przetarg na sprzedaż 85% udziałów Zakładów Maszynowych Hamech sp. z o.o. z siedzibą w Hajnówce.

Siedziba Hamech w HajnówceSiedziba Hamech w HajnówceFot. MSP

Skarb Państwa posiada 100% udziałów w spółce. Cena wywoławcza za przeznaczony do sprzedaży pakiet stanowiący 85% jej kapitału ustalona została na 4,488 mln zł. Pozostałe 15% otrzymają nieodpłatnie uprawnieni pracownicy spółki.

Zakłady Maszynowe Hamech specjalizują się w produkcji maszyn i urządzeń głównie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Są to m.in. suszarnie i parzelnie do drewna, obrabiarki do drewna (pilarki, traki, obtaczarki) i kabiny lakiernicze. Ważną gałęzią produkcji są również ekologiczne urządzenia energetyczne do spalania trocin i zrębek drewna (przedpaleniska, kotły) oraz kompletne wyposażenia kotłowni (systemy magazynowania i podawania paliwa, cyklony, kominy oraz urządzenia sterujące tymi systemami). W celu utrzymania swojej pozycji na rynku spółka regularnie wprowadza do produkcji nowe produkty, m.in. w ostatnim czasie do oferty wprowadzone zostały komory do termicznej modyfikacji drewna.

Ze względu na produkcje dóbr inwestycyjnych (często pod konkretnego klienta) Hamech pracuje w oparciu o jednorazowe szczegółowe kontrakty z inwestorami, w związku z z czym nie jest uzależniona od dostawców i klientów, ponieważ ich udział w dostawach i sprzedaży nie przekracza 10%. Spółka działa na rynku krajowym i zagranicznym. Eksport w zależności od roku waha się od 35 do 40% sprzedaży ogółem. Główne kierunki sprzedaży zagranicznej to kraje Europy Wschodniej i Środkowej oraz USA.

W 2009r. spółka zanotowała znaczny spadek przychodów ze sprzedaży, które osiągnęły poziom 9,587 mln zł wobec 18,100 mln zł w 2008r. oraz zanotowała stratę w wysokości 1,560 mln zł (2008: zysk 386 tys zł). Firma zatrudnia ok. 150 pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz