/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Hamech: Producent suszarni wystawiony na sprzedaż

MSP

Autor: oprac. dja
Źródło: MSP
Data: 2011-05-11


Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło przetarg na sprzedaż 85% udziałów Zakładów Maszynowych Hamech sp. z o.o. z siedzibą w Hajnówce.

Siedziba Hamech w HajnówceSiedziba Hamech w HajnówceFot. MSP

Skarb Państwa posiada 100% udziałów w spółce. Cena wywoławcza za przeznaczony do sprzedaży pakiet stanowiący 85% jej kapitału ustalona została na 4,488 mln zł. Pozostałe 15% otrzymają nieodpłatnie uprawnieni pracownicy spółki.

Zakłady Maszynowe Hamech specjalizują się w produkcji maszyn i urządzeń głównie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Są to m.in. suszarnie i parzelnie do drewna, obrabiarki do drewna (pilarki, traki, obtaczarki) i kabiny lakiernicze. Ważną gałęzią produkcji są również ekologiczne urządzenia energetyczne do spalania trocin i zrębek drewna (przedpaleniska, kotły) oraz kompletne wyposażenia kotłowni (systemy magazynowania i podawania paliwa, cyklony, kominy oraz urządzenia sterujące tymi systemami). W celu utrzymania swojej pozycji na rynku spółka regularnie wprowadza do produkcji nowe produkty, m.in. w ostatnim czasie do oferty wprowadzone zostały komory do termicznej modyfikacji drewna.

Ze względu na produkcje dóbr inwestycyjnych (często pod konkretnego klienta) Hamech pracuje w oparciu o jednorazowe szczegółowe kontrakty z inwestorami, w związku z z czym nie jest uzależniona od dostawców i klientów, ponieważ ich udział w dostawach i sprzedaży nie przekracza 10%. Spółka działa na rynku krajowym i zagranicznym. Eksport w zależności od roku waha się od 35 do 40% sprzedaży ogółem. Główne kierunki sprzedaży zagranicznej to kraje Europy Wschodniej i Środkowej oraz USA.

W 2009r. spółka zanotowała znaczny spadek przychodów ze sprzedaży, które osiągnęły poziom 9,587 mln zł wobec 18,100 mln zł w 2008r. oraz zanotowała stratę w wysokości 1,560 mln zł (2008: zysk 386 tys zł). Firma zatrudnia ok. 150 pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA