/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

MSP ponownie próbuje sprzedać Ośrodek Badawczo–Rozwojowy Przemysłu Płyt Drewnopochodnych

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2011-04-29


Minister Skarbu Państwa ogłosił po raz kolejny zaproszenie do wzięcia udziału w aukcji w sprawie nabycia udziałów spółki Ośrodek Badawczo–Rozwojowy Przemysłu Płyt Drewnopochodnych Sp. z o.o. z siedzibą w Czarnej Wodzie.

Cenę wywoławczą za 85% udziałów w spółce obniżono do poziomu 2,169 mln zł. Pozostałe 15% udziałów przysługiwać będzie uprawnionym pracownikom spółki. Zgłoszenie do wzięcia udziału w aukcji można składać do 31. maja 2011 roku. 

Przedmiotem działalności OBRPPD jest przede wszystkim prowadzenie prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych oraz technicznych w zakresie postępu technicznego i technologicznego, ochrony środowiska, monitorowania warunków higienicznych na stanowiskach pracy, głównie w przemyśle płyt drewnopochodnych. Ośrodek prowadzi związaną z zakresem swej działalności jednostkową produkcję unikalnej aparatury laboratoryjnej, jak też urządzeń dla przemysłu zarówno w kraju i za granicą.

Akredytowane Laboratorium Badawcze spółki wykonuje badania higieniczności oraz właściwości fizycznych i mechanicznych wyrobów drewnopochodnych, stanowiące podstawę do otrzymywania przez producentów i importerów świadectw higieniczności, aprobat technicznych. Wykonuje również pomiary emisji zanieczyszczeń do atmosfery, kontroli warunków na stanowiskach pracy. Na małą skalę prowadzona jest produkcja nowych wyrobów – np. płyty izolacyjne i konstrukcyjne do stosowania w budownictwie wytwarzane przez recykling włókien syntetycznych lub opakowań kompozytowych. Na indywidualne zamówienia oraz na potrzeby własne wykonuje: urządzenia do badań w skali laboratoryjnej nad technologią wytwarzania płyt pilśniowych, płyt wiórowych, wyrobów kompozytowych na bazie drewna i termoplastycznych, syntetycznych tworzyw i włókien.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz