/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Sąd podtrzymał decyzję UOKIK w sprawie Castoramy i ICI

UOKiK

Autor: oprac. dja
Źródło: UOKiK
Data: 2011-04-28


Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję UOKiK uznającą, że Castorama zawarła niedozwolone porozumienie z producentem farb ICI, obniżając jednocześnie karę finansową dla sieci marketów budowlanych

Fot. Drewno.pl

Wyrok sądu dotyczy decyzji UOKiK z kwietnia 2008 roku. Ustalono wówczas, że doszło do zawarcia niedozwolonego porozumienia pomiędzy spółkami Castorama i ICI. Przedsiębiorcy co najmniej od 2004 roku ustalali ceny końcowe sprzedaży farb i lakierów oraz ich części składowe takie jak marża. Nie zaprzestali tej praktyki nawet pomimo prowadzonego postępowania antymonopolowego.

Na uczestników porozumienia UOKiK nałożył kary finansowe 36,685 mln zł na Castoramę oraz 9,072 zł na ICI.

Zgodnie z prawem przedsiębiorca, wobec którego została wydana decyzja przez Prezesa UOKiK, może się odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od wyroku SOKiK przysługuje możliwość złożenia apelacji w Sądzie Apelacyjnym.

Przedsiębiorcy skorzystali z przysługującego im prawa i odwołali się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 26 kwietnia SOKiK potwierdził, że doszło do niedozwolonego porozumienia, zdecydował jednak o obniżeniu sankcji dla Castoramy - do 12,228 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz