/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Drewniana posadzka w pokoju dziecka

Autor:
Źródło: Chapel Parket Polska
Data: 2011-04-27


Drewniane podłogi kojarzone są głównie z przestronnymi salonami, czy przytulnymi sypialniami. Warto jednak skorzystać z tego rozwiązania także w innych pomieszczeniach. Nie chodzi tylko o estetyczne walory tego materiału, ale o jego właściwości. To dzięki nim drewno sprawdza się w różnych częściach domu, także w pokoju najmłodszych jego mieszkańców.

Fot. Chapel Parket Polska

Tworzywo, z jakiego wykonana jest podłoga w dziecięcym pokoju musi spełniać pewne kryteria. Od  niego w dużej mierze zależy nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo najmłodszych.

Drewno to najbardziej naturalny materiał. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych i paneli podłogowych, jest ciepły niezależnie od panującej temperatury. Dodatkowo, drewniane podłogi nie są śliskie, a to zwiększa bezpieczeństwo najmłodszych.

Każdy rodzic wie, że dzieci mają szczególną skłonność do bałaganienia. Miękkie dywany zwykle źle znoszą konfrontację z rozlanymi płynami, czy resztkami jedzenia. W przypadku drewna nie trzeba sięgać po szampon do prania wykładzin, a jedynie wytrzeć podłogę do sucha i ją zamieść. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z małym człowiekiem obdarzonym wielką energią.

Dla dzieci podłoga jest przede wszystkim przestrzenią do zabawy. To na niej odbywają się między innymi wyścigi samochodów. Ich efektem jest nie tylko zaszczepienie pasji motoryzacyjnej.

- Zabawa samochodzikami może na lakierowanej podłodze pozostawić zarysowania. W przypadku podłóg olejowanych ten problem właściwie nie występuje. Trzeba tylko przetrzeć drewno ścierką nasączoną olejem – mówi Sebastian Kos, ekspert firmy Chapel Parket Polska.

- Stosowany przez nas olej zwiększa odporność drewna na ścieranie i działanie płynów. Substancja ta spełnia standardy DIN, posiada także europejską normę dotyczącą zabawek EN71. Rodzice mogą być zatem spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech – dodaje S. Kos.
 
Firma wykorzystuje w swojej działalności jedynie drewno dębowe. - Dąb jest bardzo trwały, a przy tym doskonale tłumi hałasy nawet najbardziej żywiołowych wyścigów samochodowych – mówi z uśmiechem ekspert.

Bezpieczna, trwała i łatwa w utrzymaniu – to najważniejsze cechy podłogi w dziecięcym pokoju. Nie oznacza to jednak, że posadzka spełniająca te kryteria musi być nudna. Wybór kolorów, rozmiarów i sposobów obróbki drewna jest tak duży, że z pewnością każdy rodzic wybierze coś dla swojej pociechy. Można zdecydować się na naturalne odcienie albo wyraziste kolory, które ożywią wnętrze.

Wiele sprzętów "rośnie" razem z dzieckiem. Meble, wózek, czy rowerek można regulować tak, aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom najmłodszych. Niestety, nie da się zmienić rozmiaru podłogi. Można jednak zainwestować w solidną posadzkę, która mimo upływu lat będzie spełniała wszystkie wymagania dzieci, a przy tym nie sprawi kłopotu ich rodzicom.
 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz