/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Black Red White zwalnia pracowników w Mielcu i Słupach

Black Red White

Autor: oprac. dja
Źródło: Black Red White
Data: 2011-04-27


Spółki należące do grupy Black Red White SA zwalniają prawie 300 pracowników. Zwolnienia otrzymali pracownicy likwidowanego zakładu produkcji mebli w Słupach k. Olsztyna oraz fabryki w Mielcu.

Fot. Drewno.pl

Na koniec marca wypowiedzenia otrzymała cała załoga, ok. 90 osób, zakładu produkcji mebli tapicerowanych w Słupach k. Olsztyna należąca do BRW Sofa sp. z o.o. BRW Sofa dysponuje zakładami produkcyjnymi w Iławie, Nidzicy, Słupach i Bartoszycach. Do Grupy Black Red White zakłady te trafiły w 2008r. w wyniku odkupienia ich od upadającej Mazur Comfort International. Firma przejęła wtedy również wszystkich pracowników wykupionych zakładów, łącznie ok. 1000 osób.

Według oficjalnego komunikatu zarządu spółki, zakład w Słupach zostanie zamknięty z końcem czerwca b.r. ponieważ nie przynosi zysków i nie wpisuje się w nową strategię produkcyjno-handlową grupy. Decyzja o likwidacji zakładu została zaakceptowana przez dwa działające w spółce związki zawodowe.
Jak czytamy w oświadczeniu firmy, pracownikom likwidowanego zakładu zaproponowano kontynuację pracy w pozostałych fabrykach należących do spółki, co dla większości z nich est nie do przyjęcia ze względu na odległości. Jak zapewnia zarząd BRW Sofa, wszyscy pracownicy otrzymają odprawy, a także zapomogi z funduszu socjalnego oraz 2 dodatkowe dni płatnego urlopu przeznaczone na poszukiwanie nowej pracy. Osobom zwolnionym zaoferowano też świadczenie przez nich usług na rzecz grupy serwisowej oraz pomoc w założeniu działalności gospodarczej, w ramach której mogliby kontynuować współpracę z BRW Sofa.

Kolejne zakładem Grupy Black Red White, który rozpoczął procedurę zwolnień grupowych jest BRW sp. z o.o. z Mielca. Zwolnieniami objętych zostanie około 200 osób pełniących różne funkcje i stanowiska – od pracowników produkcyjnych po personel administracyjny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, spółka prowadzi konsultacje z przedstawicielami Rad Pracowniczych spółek z Grupy Black Red White, działającymi przy zakładzie w Mielcu. Rozmowy mają na celu wypracowanie wspólnego stanowiska uwzględniającego jak najbardziej optymalne rozwiązania zarówno z perspektywy pracodawców, jak i pracowników - informuje Tomasz Ostrowicki, prezes zarządu Black Red White SA.

Przyczyną redukcji zatrudnienia w zakładzie produkcyjnym w Mielcu jest konieczność ukształtowania właściwej organizacji pracy i redukcji zatrudnienia w związku ze spodziewanym przez zarząd spółki zmniejszeniem się sprzedaży produktów wytwarzanych przez spółkę oraz ogólnego pogorszenia sytuacji rynkowej branży, związanego ze spadkiem popytu na produkty meblarskie.
Fabryka w Mielcu zajmuje się produkcją mebli systemowych oraz frontów meblowych, zatrudnia ok. 1300 pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA