/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Black Red White zwalnia pracowników w Mielcu i Słupach

Black Red White

Autor: oprac. dja
Źródło: Black Red White
Data: 2011-04-27


Spółki należące do grupy Black Red White SA zwalniają prawie 300 pracowników. Zwolnienia otrzymali pracownicy likwidowanego zakładu produkcji mebli w Słupach k. Olsztyna oraz fabryki w Mielcu.

Fot. Drewno.pl

Na koniec marca wypowiedzenia otrzymała cała załoga, ok. 90 osób, zakładu produkcji mebli tapicerowanych w Słupach k. Olsztyna należąca do BRW Sofa sp. z o.o. BRW Sofa dysponuje zakładami produkcyjnymi w Iławie, Nidzicy, Słupach i Bartoszycach. Do Grupy Black Red White zakłady te trafiły w 2008r. w wyniku odkupienia ich od upadającej Mazur Comfort International. Firma przejęła wtedy również wszystkich pracowników wykupionych zakładów, łącznie ok. 1000 osób.

Według oficjalnego komunikatu zarządu spółki, zakład w Słupach zostanie zamknięty z końcem czerwca b.r. ponieważ nie przynosi zysków i nie wpisuje się w nową strategię produkcyjno-handlową grupy. Decyzja o likwidacji zakładu została zaakceptowana przez dwa działające w spółce związki zawodowe.
Jak czytamy w oświadczeniu firmy, pracownikom likwidowanego zakładu zaproponowano kontynuację pracy w pozostałych fabrykach należących do spółki, co dla większości z nich est nie do przyjęcia ze względu na odległości. Jak zapewnia zarząd BRW Sofa, wszyscy pracownicy otrzymają odprawy, a także zapomogi z funduszu socjalnego oraz 2 dodatkowe dni płatnego urlopu przeznaczone na poszukiwanie nowej pracy. Osobom zwolnionym zaoferowano też świadczenie przez nich usług na rzecz grupy serwisowej oraz pomoc w założeniu działalności gospodarczej, w ramach której mogliby kontynuować współpracę z BRW Sofa.

Kolejne zakładem Grupy Black Red White, który rozpoczął procedurę zwolnień grupowych jest BRW sp. z o.o. z Mielca. Zwolnieniami objętych zostanie około 200 osób pełniących różne funkcje i stanowiska – od pracowników produkcyjnych po personel administracyjny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, spółka prowadzi konsultacje z przedstawicielami Rad Pracowniczych spółek z Grupy Black Red White, działającymi przy zakładzie w Mielcu. Rozmowy mają na celu wypracowanie wspólnego stanowiska uwzględniającego jak najbardziej optymalne rozwiązania zarówno z perspektywy pracodawców, jak i pracowników - informuje Tomasz Ostrowicki, prezes zarządu Black Red White SA.

Przyczyną redukcji zatrudnienia w zakładzie produkcyjnym w Mielcu jest konieczność ukształtowania właściwej organizacji pracy i redukcji zatrudnienia w związku ze spodziewanym przez zarząd spółki zmniejszeniem się sprzedaży produktów wytwarzanych przez spółkę oraz ogólnego pogorszenia sytuacji rynkowej branży, związanego ze spadkiem popytu na produkty meblarskie.
Fabryka w Mielcu zajmuje się produkcją mebli systemowych oraz frontów meblowych, zatrudnia ok. 1300 pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz