/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Obiekty biurowe z elementów prefabrykowanych sposobem na szybką realizację projektów biznesowych

Wolf System

Autor: oprac. dja
Źródło: Wolf System
Data: 2011-04-21


Znalezienie odpowiedniego miejsca do prowadzenia biura, prywatnej praktyki lekarskiej czy salonu SPA nie jest sprawą prostą. Idealna siedziba musi być bowiem nie tylko funkcjonalna i wygodna, ale powinna stanowić również wizytówkę firmy. Rozwiązaniem może być budowa obiektów biurowych z elementów prefabrykowanych opartych na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych.

Obiekt biurowy w technologii prefabrykatu - wizualizacjaObiekt biurowy w technologii prefabrykatu - wizualizacjaFot. Wolf System

Biuro z prefabrykatów? Oczywiście!

Technologia budownictwa prefabrykowanego od wielu lat święci tryumfy na całym świecie. Również w naszym kraju inwestorzy coraz częściej decydują się na postawienie domu gotowego opartego o lekką, drewnianą konstrukcję. Co jednak ciekawe, o ile w Polsce prefabrykatów buduje się głównie budynki mieszkalne, o tyle w Europie Zachodniej w takiej technologii stawiane są również siedziby prywatnych firm, przedszkola, gabinety lekarskie, salony kosmetyczne czy też kliniki weterynaryjne. Komu opłaca się budować prefabrykowane obiekty biurowe?

„Tego typu rozwiązania polecane są wszystkim tym przedsiębiorcom, którym zależy na czasie i niskich kosztach eksploatacji budynku. Wykorzystanie drewnianych prefabrykatów umożliwia również dostosowanie projektu do indywidualnych potrzeb oraz daje możliwość niemal natychmiastowego użytkowania obiektu, co minimalizuje straty związane z przestojem w pracy”, mówi Dominik Kosmała z firmy Wolf System. Ekspert dodaje również: „Prefabrykowane budynki szczególne uznanie zyskują zwłaszcza w oczach przedstawicieli branży medycznej i prozdrowotnej – dentystów, psychologów, terapeutów. Sprawdzają się one bowiem zarówno jako miejsce prowadzenia samodzielnej praktyki, jak i kombinacja gabinetu i domu mieszkalnego”. Specjalizujący się w budownictwie prefabrykowanym koncern Wolf System stawia rocznie na całym świecie kilkanaście budynków biurowych w tej technologii. W Polsce tego typu obiekt powstał ostatnio w Białkowie koło Wrocławia.

Technologia w służbie biznesu
Znaczna część przedsiębiorców ze startem działalności czeka do momentu otrzymania kluczy do gotowego obiektu biurowego, magazynowego czy też gabinetu. Trudno bowiem wyobrazić sobie sprawnie funkcjonującą firmę bez siedziby z prawdziwego zdarzenia. Wykorzystanie technologii prefabrykowanej pozwala w dużym stopniu skrócić czas budowy, dzięki czemu już po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia prac można w pełni korzystać z biura. Jak wyjaśnia Dominik Kosmała: „Szybka i „sucha” budowa daje możliwość niezwłocznego użytkowania siedziby, co z punktu widzenia przedsiębiorcy jest argumentem nie do przecenienia. Inwestorzy docenią również fakt, że całość prac – projekt, wykonanie i obsługa – prowadzona jest przez jedną ekipę specjalistów. Pozwala to wyeliminować niepotrzebne przestoje na placu budowy i daje gwarancję dopracowania obiektu w każdym szczególe”.

Co ciekawe, w przypadku technologii prefabrykowanej oszczędność czasu idzie w parze z oszczędnością pieniędzy. Z uwagi na fakt, że obiekty prefabrykowane spełniają wymogi budownictwa energooszczędnego, zmniejszeniu ulegają koszty eksploatacji  biura. „Doskonała izolacja ścian i innych newralgicznych miejsc w budynku z prefabrykatów pozwala zredukować wysokość rachunków za ogrzewanie nawet o 40-60%, co w skali roku może przełożyć się na sporą sumę pieniędzy” - tłumaczy Kosmała. Co więcej, z uwagi właśnie na energooszczędność oraz wykorzystanie drewna jako głównego surowca przy budowie obiektów biurowych, budownictwo prefabrykowane jest uznawane ze wyjątkowo ekologiczne.

Obiekty szyte na miarę potrzeb
Budownictwo prefabrykowane daje przedsiębiorcom możliwość postawienia siedziby firmy w sposób szybki, ekologiczny i kompleksowy, a przy tym dostosowany do indywidualnych potrzeb prowadzonej działalności. Nie ma również specjalnych ograniczeń w kwestii wielkości takiego obiektu - najczęściej jednak mają one 600 -700 metrów kwadratowych. „Decydując się na postawienie budynku w technologii prefabrykowanej należy brać oczywiście pod uwagę specyficzne wymogi wynikające z przepisów przeciwpożarowych czy wskazań Sanepidu, jednak kwestie te są uwzględnianie już na etapie indywidualnego projektu. Dzięki temu każdy obiekt budowany jest już w zgodzie z wymaganiami formalnym i stąd też bezpośrednio po zakończeniu prac inwestor może zacząć działalność” - wyjaśnia Kosmała.

Warto zaznaczyć, że projekty budynków biurowych dostosowywane są nie tylko do wymagań określonej branży, ale również do indywidualnych preferencji estetycznych inwestora. „Budownictwo prefabrykowane daje niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o bryłę i formę obiektu. Pewna dowolność widoczna jest również w wyborze materiału – chociaż bazą zawsze pozostaje drewno to można bez problemu łączyć je z innymi materiałami, np. szkłem czy stalą. Co ciekawe, zdarzają się również projekty, w których technologia prefabrykowana łączona jest z technologią tradycyjną, murowaną” - mówi ekspert firmy Wolf System.

Obiekty biurowe z elementów prefabrykowanych sposobem na szybką realizację projektów biznesowych (Zdjęcia: 3)

Obiekt biurowy w technologii prefabrykatu - wizualizacjaBiuro w Białkowie k/WrocławiaObiekt biurowy w technologii prefabrykatu - wizualizacja

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA