/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Usuwanie skutków klęsk żywiołowych w lasach prywatnych

Lasy Państwowe

Autor: Jacek Leszewski
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-04-21


Seminarium „Nadzór nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa – w teorii i praktyce, usuwanie skutków klęsk żywiołowych” odbyło się 14-15 kwietnia w Starej Kiszewie. W konferencji uczestniczyli pracownicy gdańskich nadleśnictw i starostw, na co dzień zajmujący się nadzorem nad lasami prywatnymi. Mieli okazję zapoznać się z problematyką usuwania skutków szkód wyrządzonych przez wiatr.

Uczestnicy konferencji posadzili ponad pół tysiąca sadzonek dębu i bukaUczestnicy konferencji posadzili ponad pół tysiąca sadzonek dębu i bukaFot. Lasy Państwowe

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, nadleśnictw, starostwa powiatowego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Stowarzyszenia Właścicieli Lasów Prywatnych.

Uczestnicy rozmawiali na temat likwidacji szkód powstałych w wyniku klęsk oraz sposobu zdobywania pieniędzy na ten cel. Inne poruszone na spotkaniu tematy to:
- zrzeszanie się prywatnych właścicieli lasów,
- wyzwania i problemy stojących przed współczesnym leśnictwem w świetle Międzynarodowego Roku Lasów,
- leśnictwo w kontekście polskiej prezydencji w UE i Wspólnej Polityki Rolnej.

W części terenowej seminarium zaprezentowano powierzchnie uszkodzone podczas huraganu z czerwca 2010r. Żywioł dotknął zarówno lasy Nadleśnictwa Starogard, jak i grunty właścicieli prywatnych. W ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów uczestnicy konferencji posadzili ponad pół tysiąca sadzonek dębu i buka na uprawie w leśnictwie Jastrzębce.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA