/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rozpoczęły się przetargi na zakup drewna w drugim półroczu 2011r.

Lasy Państwowe, Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Lasy Państwowe, Drewno.pl
Data: 2011-04-19


14 kwietnia rozpoczęło się składanie ofert zakupu drewna na II półrocze 2011r.

Porównanie średnich cen drewna sosnowego uzyskanego na aukcjach systemowych i zwykłychPorównanie średnich cen drewna sosnowego uzyskanego na aukcjach systemowych i zwykłychFot. Drewno.pl na podstawie Monitora e-drewno

Zgodnie z regulaminem przetargów ograniczonych w Portalu Leśno-Drzewnym, w I przetargu internetowym uczestnicy mogą złożyć ofertę zakupu 27,5 % ilości, wynikającej z historii zakupu drewna za okres 01.10.2009r. do 30.09.2010r.

Oferty można składać do 21.04.2011r. Ogłoszenie wyników I przetargu zaplanowano na 27.04.2011, a podpisywanie umów na okres 04.05.2011 – 06.05.2011r.

II etap przetargu ograniczonego (tzw, dogrywki) ma odbyć się w dniach 04.-06. maja. Z kolei od 26. maja do 7. czerwca trwać będą aukcje systemowe w aplikacji e-drewno.

Nowością "sezonu" jest pojawienie się możliwości zakupu podczas aukcji internetowych drewna wielkowymiarowego "z wyborem". Wybór dotyczyć może zarówno grupy wymiarowej surowca jak i jego jakości. Za drewno dostosowane do potrzeb przedsiębiorców przyjdzie płacić więcej. Obecnie znane są przeliczniki dla grupy handlowej W_WBC0_3 obejmującej drewno klasy WB03 oraz WB03.

Ograniczony przetarg internetowy to "gra w ciemno". Nie wiadomo jakie ceny za surowiec oferują konkurenci, a Lasy Państwowe nie ujawniają wyników zakończonych przetargów zasłaniając się tajemnicą handlową. Z opinii jakie udało nam się uzyskać od przedsiębiorców wynika, że w I połowie br. ceny drewna zakupionego na podstawie przetargów ograniczonych są 20-30% niższe od cen uzyskiwanych w aukcjach systemowych.

Rozpoczęły się przetargi na zakup drewna w drugim półroczu 2011r. (Zdjęcia: 3)

Porównanie średnich cen drewna sosnowego uzyskanego na aukcjach systemowych i zwykłychNowe grupy handlowe na aukcjach e-drewnoWspółczynniki przeliczeniowe dla drewna z wyborem w grupie handlowej W_WBC0_3

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz