/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Meble z Tuszyna pojechały do Londynu

PAP

Autor: oprac. pks
Źródło: PAP
Data: 2011-04-19


Meble, które trafią do hotelu, w którym zatrzymać się mają goście weselni następcy brytyjskiego tronu księcia Williama, zostały w poniedziałek wysłane z podłódzkiego Tuszyna do Londynu.

Kredens w stylu angielskim wykonany w Pracowni Dariusza BergieraKredens w stylu angielskim wykonany w Pracowni Dariusza BergieraFot. Pracownia Konserwacji Zabytków i Rekonstrukcji Mebli Portal

W tej podłódzkiej miejscowości znajduje się Pracownia Konserwacji Zabytków i Rekonstrukcji Mebli "Portal", w której Dariusz Bergier wraz ze swoimi współpracownikami stworzyli na zamówienie klienta dwie orientalne konsole z malowidłami na blatach i złoceniami, komody w stylu angielskim oraz reprezentacyjnego biurka.

Pytany, w jaki sposób otrzymał zamówienie powiedział, iż kilka lat temu brał udział w międzynarodowej wystawie w Birmingham poświęconej wystrojowi wnętrz. Dostał wówczas nagrodę za replikę renesansowej szkatułki. Wtedy został zauważony, ale dopiero pod koniec ubiegłego roku odezwano się do niego i zaproponowano wykonanie mebli.

Jak przyznał, meble przygotowane dla londyńskiego hotelu nie były pierwszymi, które będzie miło wspominać. Wcześniej pracował m.in. dla państwa Pendereckich. Jednak ze względów prestiżowych londyńskie zamówienie stawia na pierwszym miejscu.

 

***

Pracownia Konserwacji Zabytków i Rekonstrukcji Mebli "Portal" działa na rynku od 1993r. Od 1998r. specjalizuje się głównie w konserwacji mebli oraz wykonywaniu rekonstrukcji i kopii mebli historycznych. Firma ma za sobą liczne realizacje dla klientów z Polski i zagranicy. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA