/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Urzędowski: Sąd ogłosił upadłość producenta okien drewnianych

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2011-04-15


12. kwietnia Sąd Rejonowy w Wałbrzychu ogłosił upadłość obejmującą likwidację majątku firmy Urzędowski Sp. z o.o. z siedzibą w Ziębicach. Wniosek o upadłość jednego z największych producentów okien drewnianych w Polsce złożyła Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa SA.

Fot. Urzędowski

Wniosek o upadłość został złożony 27 grudnia 2010r. Według informacji opublikowanych kilka miesięcy temu przez tygodnik "Polityka", zobowiązania spółki Urzędowski wobec CZH sięgają 37 mln zł. Wierzytelność kwestionowana jest przez założyciela spółki, Janusza Urzędowskiego, który przekonuje, że dług wobec CHZ nigdy nie powstał, gdyż trzyletnia współpraca między firmami była fikcją, której jedynym celem było wyprowadzenie pieniędzy z jego spółki. W sierpniu ubiegłego roku Janusz Urzędowski złożył zawiadomienie (m.in. do CBŚ i ABW) o "wielkim przekręcie", którego sprawcami miał być były prezes firmy Urzędowski sp. z o.o. Andrzej Urbański oraz Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa.

Postanowienie sądu stanie się prawomocne w ciągu siedmiu dni od daty ogłoszenia wyroku. Na syndyka wyznaczony został Ryszard Nojsznerski. Zarówno sąd jaki syndyk nie udzielają szczegółowych informacji na temat sprawy.

Co dalej?
Likwidacja spółki w celu zaspokojenia wierzycieli (w tym przypadku przede wszystkim jednego wierzyciela) może skutkować prowadzeniem dalszej działalności przez spółkę lub wyprzedażą majątku. Jakie działania podejmie syndyk na dzień dzisiejszy nie wiadomo. W zasadzie nie wiadomo też czy sąd ogłosił upadłość spółki Urzędowski z siedzibą w Zębicach czy SOKE z siedzibą we Wrocławiu. Według nieoficjalnych informacji, jeszcze przed zgłoszeniem wniosku o ogłoszenie upadłości zgromadzenie wspólników Urzędowski sp. z o.o. zmieniło nazwę na SOKE sp. z o.o., co jednak zostało zaskarżone przez mniejszościowego wspólnika.

Od kilku miesięcy sprzedażą okien z logo Urzędowski zajmuje się Urzędowski Dystrybucja sp. z o.o. w której funkcje prezesa sprawuje Janusz Urzędowski, a produkcję prowadzi Urzędowski Windoor sp. z o.o, której prezesem jest syn Janusza Urzędowskiego - Marcin.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz