/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Deski elewacyjne z kompozytu

Technomac

Autor: StartBull
Źródło: Technomac
Data: 2011-04-13


Siding to funkcjonalna metoda wykańczania elewacji, jednak w większości z nas wzbudza ona mieszane uczucia. A tak wcale nie musi być. Nowoczesne elewacje wykonane z desek kompozytowych zadowalają nawet najbardziej wymagających. Oto kilka praktycznych informacji na temat fasad wykonanych z kompozytu.

Fasada wykonana z desek kompozytowychFasada wykonana z desek kompozytowychFot. Technomac

Estetyka
Nie da się ukryć, że wykańczając naszą elewację kierujemy się kryterium funkcjonalności, ale dużą uwagę zwracamy również na aspekt estetyczny. Tych, którzy rozmyślają nad ułożeniem sidingu, przede wszystkim trapi albo nienaturalny wygląd okładziny z PVC, albo problemy pielęgnacyjne z drewnem.

Deski elewacyjne z kompozytu posiadają wygląd drewna i właściwości polimerów, dzięki czemu charakteryzują się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Ponadto można układać je wedle własnego uznania, tj. pionowo, poziomo lub na ukos.

Do lamusa odeszła metoda montowania desek za pomocą gwoździ – teraz do mocowania służą miniklipsy 2x3 cm, które wykonane są ze stali nierdzewnej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nienaganny wygląd elewacji jest bardzo ważny, dlatego konstrukcja fasad z desek kompozytowych pozwala na zastosowanie klipsów i wkrętów, które są niewidoczne od zewnętrznej strony materiału - dodaje Marek Maczuła, specjalista z firmy Technomac.

Izolacja
Kiedy mamy już za sobą dylematy wizualne, czas na konkretne korzyści, które wpływają na nasz komfort psychiczny i finansowy. Dobre wieści dla tych, którym przeszkadza szum zza okna, czyli wszystkich szczęśliwych właścicieli domów położonych w niekoniecznie korzystnych lokalizacjach. Montaż elewacji z desek kompozytowych pozwala na wzmocnienie izolacji akustycznej. Dzięki temu możemy cieszyć się ciszą w mieszkaniu także wtedy, gdy za oknem mknie sznur samochodów.

Kiedy za oknem lipcowy upał, wnętrze domu może wypełniać przyjemny chłód. Za oknem siarczyste mrozy? W przypadku zastosowania elewacyjnych desek z kompozytu temperatura w pomieszczeniach mieszkalnych może dłużej utrzymać się na wysokim poziomie. Wszystko dzięki termicznym właściwościom izolacyjnym kompozytu.

Pielęgnacja
Ważnym elementem w przypadku wykańczania całego domu, czy tylko tarasu, jest zastosowanie materiałów, które pozwolą nam na utrzymanie ich w czystości jak najmniejszym nakładem pieniędzy oraz sił. Pielęgnacja desek kompozytowych opiera sie na czyszczeniu ich wodą pod ciśnieniem. To szczególnie ważne w przypadku elementów elewacji, które są umieszczone w trudno dostępnych miejscach lub gdy są wyjątkowo dużymi powierzchniami.

Montaż
Jest jeszcze jedna zaleta elewacyjnych desek kompozytowych - zostały one zaprojektowane tak, aby domowy majsterkowicz mógł sobie poradzić z ich montażem bez problemu – mówi Marek Maczuła. Prostota zbudowania elewacji z desek kompozytowych wpłynęła na wzrost ich popularności w wykańczaniu nie tylko całych domów, lecz także samych balkonów czy tarasów - zarówno odkrytych, jak i zadaszonych. Niewątpliwie na korzyść desek elewacyjnych z kompozytu przemawia także możliwość ich przytwierdzania zarówno do konstrukcji drewnianych i aluminiowych, jak i stalowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz