/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Drewniane rowery Duo - niezwykły projekt Audi

Audi, Renovo

Autor: oprac. dja
Źródło: Audi, Renovo
Data: 2011-04-13


Amerykański oddział Audi przygotował niezwykły projekt: w ramach programu "Audi collection" producent samochodów oferuje luksusowe rowery wykonane z drewna.

duo Road Espresso Redduo Road Espresso RedFot. Audi

Kolekcja "duo", opracowana dla uświetnienia trzydziestej rocznicy wprowadzenia napędu "quattro", obejmuje trzy modele rowerów z drewnianą ramą: City, Sport i Road. Każdy z modeli dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Espresso Red (drewno Wenge, Padauk, Sapele) i Serrano Red (drewno Padauk, Wenge i Klon czerwony) oraz trzech rozmiarach ramy (S, M, L).

Drewniane rowery charakteryzują się lekkością, wytrzymałością i sprężystością dającą niezwykłą przyjemność z jazdy.

Fot. Audi

Najtańszy model to duo City - wielofunkcyjny rower miejski wyposażony w osprzęt Shimano Nexus. duo Sport przeznaczony jest do długich wypraw turystycznych, wyposażony w osprzęt Shimano Alfine. Najdroższym modelem jest duo Road, minimalistyczne wyposażenie i osprzęt SRAM Red predysponuje rower do wyścigów. Ceny rowerów wynoszą odpowiednio 6530, 7350 i 7460 USD.

Rowery na zamówienie Audi wytwarzane są ręcznie przez wyspecjalizowaną w produkcji drewnianych rowerów amerykańską firmę Renovo Portland Inc.

Drewniana rama roweru wykonana jest z elementów klejonych z różnych gatunków drewna dających wspaniałe możliwości w zakresie dobierania trwałej i niepowtarzalnej kolorystyki. Każda rama składa się z dwóch połówek, których obróbka wykonywana jest za pomocą obrabiarki CNC, połączonych ze sobą wzdłuż osi roweru. Na każdą z tych połówek przypadają cztery elementy konstrukcyjne precyzja połączone za pomocą wczepów. Wnętrze ramy jest wydrążone, lite drewno pozostawione jest jedynie w okolicy mocowania suportu kierownicy. W miejscu prowadzenia supportu kierownicy i wspornika siodełka dodatkowo wklejane są metalowe elementy, których zadaniem jest zwiększenie wytrzymałości ramy.

Fot. Audi

Drewniane ramy rowerów Renovo to nie tylko wyjątkowy styl i niepowtarzalność. Badania techniczne wskazują, że ich parametry dorównują najlepszym ramom z carbonu daleko w tyle zostawiając ramy z aluminium i stali.

Drewniane rowery Duo - niezwykły projekt Audi (Zdjęcia: 7)

duo Road Espresso Redduo Sport Serrano Redduo City Espresso RedSuport kierownicyRamy w trakcie produkcji

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz