/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nowość na rynku drzwi - Kolekcja Arktyczna firmy CAL

Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Autor: SFERA PR
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Data: 2011-04-12


Zakład Stolarki Budowlanej CAL, producent wysokiej klasy drzwi drewnianych, wprowadził na rynek nową serię drzwi zewnętrznych – Kolekcję Arktyczną. Poszczególne modele nowych skrzydeł drzwiowych charakteryzują się doskonałymi i rzadko spotykanymi na polskim rynku parametrami termoizolacyjności.

Drzwi zewnętrzne NARWIK z Kolekcji Arktycznej Drzwi zewnętrzne NARWIK z Kolekcji Arktycznej Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Nową serię drzwi zewnętrznych firmy CAL stanowi szesnaście wzorów drewnianych skrzydeł drzwiowych najwyższej jakości. Poszczególnym modelom nadane zostały nazwy wyjątkowo mroźnych miejsc. W Kolekcji Arktycznej znajdziemy zatem drzwi takie jak Nordcap, Alaska, Islandia, Jukon, Kamczatka czy Spitsbergen.

Energooszczędne drzwi zewnętrzne
Drzwi zewnętrzne z Kolekcji Arktycznej przygotowane zostały z myślą o budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

- Przeprowadzone dla tej kolekcji badania obliczeniowe wykazały, że współczynnik przenikania ciepła kształtuje się na poziomie 0,8 (W/m2K), dla drzwi o wymiarach 1,23x2,18 m. Parametr ten dotyczy całych drzwi, z uwzględnieniem zarówno samego skrzydła, jak i progu oraz ościeżnicy. Dla porównania, współczynnik przenikania ciepła dla drzwi standardowych CAL wynosi 1,0 - 1,9 (W/m2K) – mówi Władysław Koc, Technolog  Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

Doskonałe parametry drzwi firma CAL uzyskała dzięki zastosowaniu w procesie produkcyjnym specjalnych materiałów i rozwiązań. Wykonane z drewna sosnowego skrzydła mają grubość 78 mm, co pozwala zwiększyć ilość materiału termoizolacyjnego w przekroju. Te wyjątkowe właściwości uzyskano również dzięki zastosowaniu drewnianego progu i podwójnego systemu uszczelek obwiedniowych oraz - powodującego lepsze przyleganie skrzydła do ościeżnicy - zamka listwowego

- W wielu modelach drzwi z Kolekcji Arktycznej zastosowaliśmy atrakcyjne przeszklenia o powierzchni nieprzekraczającej 0,11 m2, wykonane z dwukomorowych, wypełnionych argonem zestawów szybowych z szybą niskoemisyjną - dodaje Władysław Koc.

Chłodna elegancja

Zaletą drzwi Arktycznych jest ich niepowtarzalny wygląd, łączący w sobie tradycję drzwi drewnianych z nowoczesnymi elementami, takimi jak różnorodne w formie aplikacje ze stali nierdzewnej i przeszklenia. Drzwi dostępne są w szerokiej palecie barw, począwszy od lazurów, a na odcieniach modnego grafitu kończąc.

Drzwi z nowej serii idealnie wpasowują się we współczesne trendy budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. Doskonałe parametry techniczne, potwierdzone badaniami, pozwalają zgodnie z naczelną w tym przypadku zasadą zminimalizować straty ciepła. Jednocześnie – szeroki wybór spośród aż szesnastu perfekcyjnie wykończonych, oryginalnych modeli, pozwala dopasować drzwi z Kolekcji Arktycznej do nowoczesnej elewacji budynku.

***
Zakład Stolarki Budowlanej CAL z siedzibą w Suwałkach istnieje na polskim rynku od 26 lat. Powstały w 1985 roku jako spółka jawna z polskim kapitałem zatrudnia obecnie ok. 120 osób.
Głównym przedmiotem działalności firmy CAL jest produkcja stolarki otworowej w zakresie drewnianych drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Firma ma w swojej ofercie zarówno standardowe rozwiązania, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty.

W produkcji CAL stosuje wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak szczelina wentylacyjna w drzwiach łazienkowych, wręg antywłamaniowy, systemy drzwiowe do domów inteligentnych.
Drzwi zewnętrzne Zakładu Stolarki Budowlanej CAL wytwarzane są zgodnie z normą PN-EN 14351-1. Zostały zbadane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie w zakresie umożliwiającym dopuszczenie do obrotu i oznakowanie znakiem CE.

Produkty Zakładu Stolarki Budowlanej CAL sprzedawane są na terenie całego kraju. W wielu punktach sprzedaży dla kupujących dostępne są również usługi autoryzowanej grupy montażowej.

Nowość na rynku drzwi - Kolekcja Arktyczna firmy CAL (Zdjęcia: 2)

Drzwi zewnętrzne NARWIK z Kolekcji Arktycznej Rozkład temperatur dla przekroju ościeżnicy i skrzydła drzwi zewnętrznych z Kolekcji Arktycznej.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA