/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Projekt założeń do zmiany ustawy o lasach wycofany?

PIGPD

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: PIGPD
Data: 2011-04-06


Jak informuje Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego projekt założeń do zmiany ustawy o lasach został przez Ministra Środowiska wycofany.

Czy zasady sprzedaży surowca drzewnego zostaną zapisane w Ustawie o lasach?Czy zasady sprzedaży surowca drzewnego zostaną zapisane w Ustawie o lasach?Fot. Drewno.pl

Wiadomość o wycofaniu z uzgodień międzyresortowych skrytykowanego przez PIGPD projektu założeń do zmiany ustawy o lasach przekazał nam Dyrektor Biura Izby Bogdan Czemko na podstawie informacji uzyskanych z Ministerstwa Gospodarki.

Niestety do chwili obecnej nie udało nam sie potwierdzić tej informacji. Na stronie Ministerstwa Środowiska wciąż widnieje projekt udostępniony 25 marca br.

Zdaniem PIGPD opblikowany projekt nie jest dokumentem konsultowanym i zakceptowanym w połowie ubiegłego roku i nie zawiera żadnego z proponowanych przez przemysł rozwiązań. 4 kwietnia PIGPD złożyła na ręce Waldemara Pawlaka pismo z protestem  przeciw zamieszczonym w nim propozycjom zmiany ustawy o lasach.

- Interwencje w tej sprawie, które od kilku dni podejmowaliśmy wieloma kanałami, jak widać okazały się skuteczne. Nie jest to jednak bynajmniej koniec trudnej walki o dobre zapisanie w ustawie ramowych zasad sprzedaży drewna - pisze Bogdan Czemko.

 

Więcej na temat:

Projekt zmian w ustawie o lasach przekazany do uzgodnień międzyresortowych >>>

PIGPD złożyło protest do założeń projektu zmian ustawy o lasach >>>

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz