/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Mera przejmuje spółki z branży budowlanej

Mera

Autor: dja
Źródło: Mera
Data: 2011-04-05


Zarząd spółki Mera S.A. poinformował, że w dniu 01.04.2011 nabył 52% udziałów w spółce SITCONTEC POLSKA sp. z o.o. z siedzibą w Bolesławcu.

Schody policzkowe wykonane przez firmę MeraSchody policzkowe wykonane przez firmę MeraFot. Mera

Spółka SITCONTEC POLSKA powstała w lutym 2008 roku. Zajmuje się usługami budowlanymi w zakresie budownictwa hydrotechnicznego, infrastrukturalnego i kubaturowego. W 2010 roku spółka odnotowała przychody na poziomie niespełna 6,9 mln zł i zysku netto 216 tys zł. Realizacja podpisanych i planowanych na rok 2011 kontraktów spowoduje wzrost przychodów do minimum 11,5 mln zł i zysku netto 800 tys. zł w bieżącym roku.

Udziały zostały nabyte za kwotę 687,750 tys. zł.

Od dnia 01.04.2011 spółka SITCONTEC POLSKA sp. z o.o. wejdzie w skład grupy MERA S.A. i jej wyniki będą podlegały pełnej konsolidacji finansowej.

Zarząd Mera S.A. informował w marcu o trwąjącym równolegle procesie zakupu udziałów w innej spółce budowlanej. Na mocy podpisanej umowy inwestycyjnej obejmie w podwyższonym kapitale przejmowanego podmiotu, udziały stanowiące 63% kapitału. Wartość umowy opiewa na 360 tys. zł.

***

Mera S.A. od 1996 roku zajmuje się produkcją i sprzedażą schodów i elementów drewnianych do klatek schodowych. W naszej pracy wykorzystujemy najnowsze technologie maszynowe i informatyczne służące do konstruowania schodów, sterowane cyfrowo maszyny, które w połączeniu z długoletnim doświadczeniem naszych pracowników stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów oferowanych we własnej sieci sprzedaży spółki. Wraz z rozwojem firmy powiększa się jej struktura, która wg stanu na połowę roku 2008 obejmuje zakład główny w Lewinie Brzeskim (woj. opolskie), spółkę zależną Klon sp. z o.o. w Nowej Świętej (woj. wielkopolskie) oraz dwie spółki zależne zlokalizowane w Niemczech (Arktic - Treppentechnik GmbH, HST Treppen GmbH).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA