/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Tomasz Kuśta z Baltic Wood wśród najlepszych menadżerów w kraju

Baltic Wood

Autor:
Źródło: Baltic Wood
Data: 2011-03-30


Tomasz Kuśta, Controller Finansowy w firmie Baltic Wood, znalazł się w grupie dziesięciu najlepszych polskich menedżerów wyłonionych w ramach I Mistrzostw Polski Kadry Menedżerskiej. W finałowym teście młody finansista wykazał się ponadprzeciętną wiedzą z zakresu marketingu, technik sprzedaży, finansów, kompetencji menedżerskich oraz makroekonomii. Konkurs organizowany był przez Diners Club Polska.

Eliminacje do I Mistrzostw Polski Kadry Kierowniczej rozpoczęły się w połowie listopada 2010 r. W ich trakcie wypełniono ponad 20 tys. testów. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się ostatecznie 500 menedżerów z całej Polski, a końcowy interdyscyplinarny test ukończyło 89 z nich. W pierwszej dziesiątce znalazł się m.in. Tomasz Kuśta, Controller Finansowy z firmy Baltic Wood produkującej luksusowe podłogi drewniane.

- Wyróżnienie było dla mnie miłą niespodzianką i dowodem na to, że podejmowane działania przynoszą efekt, a ja idę w oczekiwanym kierunku – podsumowuje Tomasz Kuśta. - Osobiście uważam, że nie powinno stać się w miejscu, dlatego staram się poszerzać swoje kompetencje. Obecnie jestem w trakcie zdobywania międzynarodowych kwalifikacji finansowych w ramach CIMA Professional Qualification. Udział w Mistrzostwach pozwolił mi na sprawdzenie posiadanej wiedzy i zwrócenie uwagi na obszary wymagające dalszego rozwoju.

Finałowy test zawierał 50 pytań z różnych obszarów wiedzy, takich jak finanse, marketing, ekonomia, prawo pracy, prawo cywilne i zarządzanie. Łącznie uczestnicy mogli zdobyć 200 punktów, przy czym każda niepoprawna odpowiedź skutkowała punktami ujemnymi. Dodatkowym utrudnieniem był czas, który ograniczał możliwość weryfikacji odpowiedzi. Do testu finaliści mogli podejść tylko raz.

Organizatorem Mistrzostw jest firma Diners Club Polska, mecenas programu edukacyjnego dla menedżerów Talent Club. Tytuł Mistrza i pierwszą nagrodę tzw. ścieżkę kariery, otrzymał Stanisław Orzeł, na co dzień Dyrektor Pionu Informatyki WSiP. Finaliści walczyli nie tylko o prestiż, ale m.in. o pełne lub częściowe dofinansowanie studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego, szansę zbadania swoich talentów i predyspozycji w ramach Analizy Indywidualnej, czy sesje coachingowe.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz