/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Chapel Parket: Nasze obroty zwiększyły się, kiedy w Europie nastał kryzys

Autor:
Źródło: Chapel Parket Polska
Data: 2011-03-29


Od 1 stycznia wzrosły stawki podatku VAT. Czy zmiany te będą miały wpływ na branżę budowlaną? U progu wiosennego sezonu na prace remontowe o podwyżce podatków opowiada Sebastian Kos z firmy Chapel Parket Polska.

Stawka VAT na materiały budowlane wynosi obecnie 23 procent. - To stawka stosowana przez producentów przy sprzedaży wyrobów. Natomiast, kiedy cena za produkt jest częścią składową całej usługi, np. montażu, obowiązuje nas 8-proc. podatek - wyjaśnia Sebastian Kos, ekspert Chapel Parket Polska.

Warunkiem korzystania z niższej stawki VAT jest powierzchnia domu, czy mieszkania. - Stawka 8-procentowa dotyczy tzw. budownictwa społecznego. Oznacza to, że powierzchnia mieszkania nie może przekraczać 150 m kw., a domu 300 m kw. To jest atut, ponieważ mimo podwyżki podatku nadal można zaoszczędzić kupując towar razem z usługą - wyjaśnia S. Kos.

Powierzchnia większości domów i mieszkań pozwala na stosowanie preferencyjnej stawki podatkowej. Nie zmienia to jednak faktu, że od 1 stycznia wzrosła ona z 7 do 8 procent. Ekspert z Chapel Parket Polska przyznaje, że podwyżki podatków nigdy nie sprzyjały zwiększeniu obrotów. - W innych krajach na stałe obniżono VAT o kilkanaście procent i to bez żadnych warunków. Wszystko po to, aby ruszyć gospodarkę - mówi Sebastian Kos.

Chapel Parket Polska to producent stylizowanych drewnianych podłóg. Firma oferuje towar ekskluzywny, produkowany z najwyższej jakości drewna i tylko na zamówienie. Dla jej klientów podwyżka nie powinna mieć dużego znaczenia. Sebastian Kos zwraca jednak uwagę na pewną prawdę ekonomiczną. - Nasze obroty zwiększyły się, kiedy w Europie nastał kryzys. W naszym kraju problem ten doskwierał trochę mniej, ale mimo to potwierdziła się teoria, że produkty wysokiej jakości w czasie recesji sprzedają się lepiej - przekonuje ekspert Chapel Parket.

Sebastian Kos uważa, że najlepszym sposobem zaoszczędzenia pieniędzy jest zakup produktu dobrej jakości, który będzie nam służył przez lata. - Jest takie powiedzenie, że bogatego nie stać na kupowanie tanich rzeczy. Trzeba pamiętać, że cena często idzie w parze z jakością. Podejmując decyzje zakupowe warto mieć to na uwadze - podsumowuje Sebastian Kos.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz