/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pollmeier: 10 lat na polskim rynku

Pollmeier Polska

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Pollmeier Polska
Data: 2011-03-28


Pollmeier Polska sp. z o.o. obchodzi 10-lecie działalności. Spółka zajmuje się dystrybucją wstępnie obrobionej tarcicy bukowej, półfabrykatu znajdującego zastosowanie w wielu segmentach przemysłu drzewnego.

Kilkadziesiąt tysięcy m3 tarcicy bukowej na magazynie pozwala błyskawicznie reagować na potrzeby klientów Kilkadziesiąt tysięcy m3 tarcicy bukowej na magazynie pozwala błyskawicznie reagować na potrzeby klientów Fot. Pollmeier

W marcu 2001r. w Poznaniu rozpoczął działalność polski oddział firmy Pollmeier. Od tego czasu marka Pollmeier została wprowadzona na różne segmenty rynku w Polsce, a grono zadowolonych ze współpracy klientów znacznie urosło. Dziś "tarcica Pollmeiera" to synonim wysokiej jakości produktu.

- Za największy sukces ostatnich 10 lat uważam zbudowanie trwałych relacji z naszymi klientami. Na naszej liście referencyjnej znajdują się tacy, z którymi współpracujemy całe 10 lat. Kolejnym znaczącym naszym osiągnięciem jest wprowadzenie na rynek polski marki " Tarcica Pollmeier". Wymagało to ogromnych nakładów pracy, które profitują dzisiaj wysoką pozycją marki. - mówi Tomasz Cholewa, Dyrektor Pollmeier Polska sp. z o.o. - Naszym nadrzędnym celem jest identyfikacja potrzeb klientów. Rozpoznanie preferencji pozwala nam zaproponować odpowiedni produkt - optymalną klasę jakości tarcicy. Wykorzystując zintegrowany system komputerowy SAP możemy w trybie online wykonać wszelkie czynności związane z obsługą klienta np. wysłać ofertę, sprawdzić stany magazynowe, wprowadzić albo zmodyfikować zamówienie oraz udzielić informacji o stanie jego realizacji. Pragniemy prowadzić aktywny dialog z naszymi partnerami biznesowymi. Prowadzimy aktywną sprzedaż, aby bliżej poznać profil produkcji, potrzeby i oczekiwania odnośnie współpracy. Cieszymy się, że od ponad 10 lat możemy wspomagać w rozwoju polski przemysł meblowy. Bardzo doceniamy dotychczasową współpracę z klientami i liczymy na wiele wspólnych sukcesów w przyszłości - dodaje.

Firma Pollmeier jest globalnym dostawcą tarcicy bukowej. Produkcja prowadzona jest w trzech zakładach zlokalizowanych na terenie Niemiec (Creuzburg, Malchow i Aschaffenburg) będących największymi i najnowocześniejsze w Europie tartakami obróbki drewna liściastego. Łączna zdolność przetarcia to ok. 820.000 m3 drewna okrągłego rocznie.

Firma dysponuje ogromnym, wciąż rozbudowywanym potencjałem suszarnianym. Obecna pojemność suszarni to 33.400 m3. Pollmeier posiada skład drewna obejmujący 230.000 m3.

Troska o produkt finalny zaczyna się od momentu zakupu surowca w lesie i jego składowania. Magazyn surowca okrągłego wyposażony jest w automatyczny system zraszania drewna, co zapobiega deprecjacji surowca w czasie magazynowania. Proces produkcyjny oparty jest na przetarciu obwodowym, którego celem jest maksymalizacja wydajności materiałowej. Wyprodukowana tarcica jest poddawana dalszej obróbce: parzeniu, suszeniu, obrzynaniu i kalibrowana na grubość poprzez szlifowanie.
 
We wszystkich zakładach firma uzyskuje najwyższą efektywność produkcji poprzez zastosowaniu najnowszych technologii. Pollmeier, jako pierwszy producent tarcicy liściastej wdrożył w swoich tartakach przyszłościowe rozwiązania, które sprawdziły się w przemyśle samochodowym. Efektem jest masowa, normowana i zautomatyzowana produkcja najwyższej jakości tarcicy.

Tarcica bukowa Pollmeier jest zawsze lekko parzona, suszona do wilgotności 7-9%, dwustronnie obrzynana i wstępnie szlifowana. Dzięki temu uzyskiwany jest w dosłownym znaczeniu "głęboki wgląd" w produkowaną tarcicę. Pozwala to na precyzyjne sortowanie według kryteriów opartych o amerykański system klasyfikacji tarcicy NHLA. Tak przygotowany produkt, dobrany pod indywidualne potrzeby klientów, pozwala uniknąć przykrych niespodzianek podczas produkcji wyrobów, co przekłada się na brak reklamacji oraz oszczędność materiału, kosztów i czasu pracy.

Pollmeier produkuje tarcicę w standardowych grubościach 23 (20) mm, 26 (23,8) mm, 32 (29,5) mm, 38 (36) mm, 46 (43) mm, 52 (48,5) mm, 64 (60,5) mm, 78 (74,5) mm w dziewięciu podstawowych klasach jakości.

*Pollmeier Polska zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska na poznańskich targach FURNICA 2011 - Hala 6A Stoisko 44, które odbywać się będą w dniach 29. marca - 01. kwietnia.*

Pollmeier: 10 lat na polskim rynku (Zdjęcia: 5)

Kilkadziesiąt tysięcy m3 tarcicy bukowej na magazynie pozwala błyskawicznie reagować na potrzeby klientów Zraszanie suroca drzewnego na placu magazynowym jest gwarancją zachowania wysokiej jakości produktuTartaki firmy Pollmeier należą do najnowocześniejszych w Europie. Na zdjęciu tartak w AschaffenburguTarcica firmy Pollmeier sprzedawana wedłg klas związanych z wydajnością i przeznaczeniem drewnaSiedziba firmy Pollmeierw Creuzburgu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA